Pasaulyje

2016.10.03 16:34

Estijos prezidente tapo K. Kaljulaid

15min.lt, LRT.lt2016.10.03 16:34

Estijos rinkimų komisija paskelbė savo valią – šalis turės pirmąją prezidentę moterį. Estijos vadove tapo 46 metų ekonomistė Kersti Kaljulaid.

1968 metais Tartu gimusi K.Kaljulaid 1982-aisiais baigė biologijos studijas Tartu universitete, o 2001 metais čia įgijo verslo vadybos magistro laipsnį.

1998–1999 metais ji dirbo „Hansapank Market“ investicinės bankininkystės skyriaus projektų vadove ir netrukus tapo tuometinio premjero Marto Laaro patarėja ekonomikos klausimais.

Nuo 2004 metų kovo K. Kaljulaid dirba Europos Audito Rūmuose – vienoje svarbiausių Europos Sąjungos institucijų, prižiūrinčioje Bendrijos lėšų naudojimą. 2001–2004 metais K. Kaljulaid buvo konservatyvios partijos „Tėvynė“ narė. K. Kaljulaid su vyru Georgi-Rene Maksimovski turi keturis vaikus – dukterį ir tris sūnus; du iš vaikų jau yra suaugę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąją prezidentę K. Kaljulaid.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Estija yra viena artimiausių ir svarbiausių Lietuvos partnerių ir sąjungininkių.

„Mūsų vieninga kova už laisvę, pastangos sukurti stiprias, klestinčias ir sėkmingas visuomenes jau ketvirtį amžiaus vedė mus bendru keliu ir įtvirtino mūsų valstybes demokratiškų ir atsakingų Europos šalių šeimoje“, – rašoma prezidentės sveikinime.

Lietuvos vadovė naujajai Estijos prezidentei palinkėjo visokeriopos sėkmės ir išminties einant šias atsakingas pareigas bei telkiant savo šalies žmones svarbiems darbams Estijos ir visos Europos piliečių labui, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt