Pasaulyje

2021.09.21 17:03

JT Generalinės Asamblėjos kuluaruose planuojamas JK ir Rusijos URM vadovų susitikimas

BNS2021.09.21 17:03

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kuluaruose planuojamas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorės Liz Truss susitikimas, antradienį sakė rusų Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Suplanuotos Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo derybos JT GA kuluaruose Niujorke su kolegomis iš Egipto, Sirijos, Slovakijos, Lenkijos, Prancūzijos. Suplanuotas susitikimas su Britanijos užsienio reikalų sekretore. Bet tai tiesiogine prasme [tik] keli susitikimai, jau patvirtinti ar rengiami... Jų bus daug daugiau“, – trumpoje spaudos konferencijoje sakė M. Zacharova.

Atstovė pažymėjo, kad iš viso planuojama daugiau kaip dvi dešimtys susitikimų.

Ji taip pat priminė, kad S. Lavrovo kalba suplanuota rugsėjo 25 dieną.

Londono ir Maskvos santykiai yra smarkiai pablogėję, ypač po 2018 metais Anglijoje įvykdyto mėginimo nunuodyti buvusį Rusijos šnipą. Britanija teigia, kad už tą ataką atsakingi Rusijos agentai, Maskva tai neigia.

Anksčiau antradienį JK policija pranešė turinti pakankamai įrodymų, kad iškeltų kaltinimus trečiam Rusijos piliečiui dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo kovine chemine medžiaga „Novičiok“ Anglijos Solsberio mieste 2018 metų kovą.

2006 metais nuskambėjo įtarimų, kad Rusija atsakinga už buvusio KGB agento Aleksandro Litvinenkos, apnuodyto radioaktyviu polonio izotopu, nužudymą. Maskva irgi neigia kaip nors prisidėjusi prie šios atakos.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė išvadą, kad Rusija yra atsakinga už 2006 metais Londone įvykdytą A. Litvinenkos nunuodijimą. Kremlius atmetė šias išvadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt