Pasaulyje

2021.09.21 10:21

Talibanas skelbia ministrus ir žada, kad mergaitės galės grįžti į mokyklą

atnaujinta 13.44
ELTA, BNS, LRT.lt2021.09.21 10:21

Talibanas antradienį pranešė, kad mergaitėms netrukus bus leista grįžti į mokyklą, ir paskelbė apie likusias savo Vyriausybės pozicijas, kurioje vis tiek nėra nė vienos moters.

Talibanas antradienį pranešė, kad mergaitėms netrukus bus leista grįžti į mokyklą, ir paskelbė apie likusias savo vyriausybės pozicijas, kurioje vis tiek nėra nė vienos moters.

„Mes baigiame viską derinti... tai įvyks kiek įmanoma greičiau“, – sakė Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas, kalbėdamas apie mergaičių švietimą.

Talibano atstovas spaudai Zabihullah Mujahidas taip pat sakė, kad „sraigtasparnius Kabulo oro uoste sunaikino „amerikiečiai““ ir kad vyriausybė palaipsniui stengiasi stiprinti oro pajėgas.

Talibanas paskyrė dar 17 vyriausybės narių

Praėjus penkioms savaitėms po valdžios perėmimo Afganistane, radikalus islamo Talibanas pristatė naujus savo pereinamojo laikotarpio vyriausybės narius – tačiau moterų tarp jų vis dar nėra.

Iš viso dekretu paskirta dar 17 vyriausybės narių, spaudos konferencijoje Kabule sakė Talibano atstovas Zabihullahas Mujahidas. Vienas pavaduotojas Sveikatos ministerijoje priklauso hazarų mažumai. Renkantis kandidatus, dėmesys esą pirmiausiai buvo kreipiamas į gebėjimus.

Radikalūs islamistai jau prieš dvi savaites pristatė 30 vyriausybės narių, tarp kurių nebuvo nė vienos moters ir nė vieno kitos politinės grupės atstovo. Vakarų valstybės reikalavo vyriausybės, kuriai priklausytų ne vien talibai.

Z. Mujahidas paragino pripažinti Talibano vyriausybę. Esą tarptautinės bendruomenės ir šalių regione pareiga yra užmegzti diplomatinius santykius su Afganistano vyriausybe. Atstovas pareiškė viltį, kad tai bus padaryta artimoje ateityje.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Protestavo prieš moterų teisių suvaržymus

Afganistane pirmadienį augo susirūpinimas, Talibanui sugriežtinus moterų teisių suvaržymus: sumažinus galimybes dirbti ir atėmus iš mergaičių teisę įgyti vidurinį išsilavinimą.

Nors prieš mėnesį užgrobę valdžią pažadėjo šįkart valdyti ne taip brutaliai kaip pirmą kartą 10-ajame dešimtmetyje, islamo fundamentalistai jau ėmėsi rimtai varžyti laisves.

„Esu beveik kaip mirusi“, – sakė viena moteris, atleista iš aukšto posto Užsienio reikalų ministerijoje.

„Buvau atsakinga už visą departamentą, su manimi dirbo daug moterų... Dabar mes visos praradome darbus“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji. Moteris prašė neminėti jos vardo, nes baiminosi represijų.

Sostinės Kabulo laikinasis meras yra sakęs, kad visus municipaliteto postus, kuriuos dabar užima moterys, užims vyrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt