Pasaulyje

2016.10.02 16:09

Sirijos režimo pajėgos po Rusijos antskrydžių Alepe pasistūmėjo į priekį

BNS 2016.10.02 16:09

Po praėjusią naktį Rusijos surengtų dešimčių antskrydžių Sirijos režimo pajėgos sekmadienį Alepe pasistūmėjo į priekį, pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija ir AFP korespondentas.

Tarp nakties antskrydžių taikinių buvo šalies šiaurėje esančio Alepo miesto Bustan Bašos, Sachuro ir Suleiman Halabio rajonai, pranešė korespondentas.

„Dešimtys Rusijos aviacijos smūgių praėjusią naktį buvo nukreipti į mūšių zonas Alepo mieste“, – pranešė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Jos direktorius Rami Abdel Rahmanas sakė, kad antskrydžiai „padėjo režimo pajėgoms pasistūmėti į priekį miesto šiaurėje, „kur jos pasiekė Halako rajono pakraštį“.

„Režimo pajėgos siekia kontroliuoti Bustan Bašos ir Sachuro rajonus, kad užveržtų (kilpą) aplink sukilėlių kontroliuojamas zonas“, – sakė R. Abdel Rahmanas.

Alepas, kuris kažkada buvo kunkuliuojanti Sirijos komercinė jėgainė, dabar yra pačiame kovos veiksmų centre. Vyksta didelė karinė prezidento Basharo al Assado ir jo ištikimos sąjungininkė Maskvos pajėgų kampanija.

Per puolimą, kuris buvo paskelbtas rugsėjo 22 dieną, miesto rytuose, kur vyriausybės pajėgų apsiausti yra 250 tūkst. žmonių, žuvo dešimtys civilių gyventojų, sugriauta daug gyvenamųjų namų.

Diplomatinės pastangos nutraukti kovas visoje Sirijoje yra beveik žlugusios.

Tačiau JAV ir Rusijos, kurioms tarpininkaujant buvo susitarta dėl praėjusį mėnesį savaitę trukusių ir vėliau žlugusių paliaubų, užsienio reikalų ministrai šeštadienį kalbėjosi telefonu.

Rusija pranešė, kad jos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas kalbėjosi su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry ir kad jie „nagrinėjo situaciją Sirijoje, aptarė galimybę normalizuoti situaciją aplink Alepą“.

Rusija nurodė, kad „neteisėtos ginkluotos grupės“ toliau kovoja šiame mieste, nepaisydamos Rusijos ir JAV susitarimų.

Nuo 2012 metų, kai Alepe prasidėjo kovos, miestą dalija fronto linija tarp sukilėlių pajėgų rytuose ir vyriausybinių pajėgų vakaruose.