Pasaulyje

2021.09.21 08:53

Graikijoje kilus naujam miškų gaisrui evakuojami gyventojai

BNS2021.09.21 08:53

Graikijos pajūrio miestelyje į šiaurės rytus Atėnų krūmynus ir pušynus pirmadienį apėmė gamtinis gaisras, privertęs atsargumo dėlei evakuoti gyventojus, pranešė ugniagesiai.

Tokia žinia nuskambėjo praėjusį mėnesį Graikiją nusiaubus aukų pareikalavusiems karščio bangos pakurstytiems gaisrams, pareigūnų siejamiems su pasaulio klimato atšilimu.

Vėlai pirmadienį su liepsnomis Nea Makrės miestelyje, esančiame už 38 km į šiaurės rytus nuo sostinės, grūmėsi apie 70 ugniagesių ir 20 mašinų, nurodė vienas ugniagesių spaudos tarnybos pareigūnas.

„Gaisras kilo 22 val. 35 min. vietos [ir Lietuvos] laiku netoli namų Nea Makrėje, todėl atsargumo sumetimais rekomenduojama evakuotis“, – naujienų agentūrai AFP sakė tas pareigūnas.

Rugpjūčio pradžioje Graikijoje, daugiausia į šiaurės vakarus nuo sostinės, Eubojos saloje ir pietiniame Peloponeso pusiasalyje, kilo keli dideli miškų gaisrai, pareikalavę trijų žmonių gyvybių ir išdeginę daugiau kaip 100 tūkst. ha plotą.

Šis vasaros gaisrų sezonas buvo sunkus ir daugeliui kitų Pietų Europos šalių, įskaitant Ispaniją, Italiją, Kroatiją, Prancūziją ir Kiprą. Stichija taip pat nusinešė gyvybių Turkijoje ir Alžyre.

Mokslininkai įspėja, kad dėl žmogaus sukeliamo visuotinio atšilimo vis dažnės ekstremalių orų reiškinių, įskaitant intensyvius gamtinius gaisrus. Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis) irgi susiejo gaisrus jo šalyje su klimato kaita.

Per penktadienį Atėnuose vykusį viršūnių susitikimą devynios pietinės Europos Sąjungos valstybės narės prisiėmė „tvirtą įsipareigojimą“ įgyvendinti 2015 metų Paryžiaus susitarimą. Šiuo paktu siekiama užtikrinti, kad pasaulio klimatas atšiltų „gerokai mažiau“ nei 2 Celsijaus laipsniais, palyginus su padėtimi iki pramonės revoliucijos.

Tuo metu Jungtinės Tautos penktadienį įspėjo, kad pasaulis žengia „katastrofiniu“ keliu į atšilimą 2,7 laipsnio, nes nesugeba sumažinti bendro išmetamųjų teršalų kiekio.

Savaitgalį kai kur Graikijoje temperatūra buvo pakilusi virš 35 laipsnių, o pirmadienį nukrito iki 32. Prognozuojama, kad šią savaitę termometrų stulpeliai šalyje leisis žemyn.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt