Pasaulyje

2021.09.21 07:53

Nausėda sakys kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje, kurioje – išskirtinis dėmesys Baltarusijos hibridinei atakai

atnaujinta 08.17
LRT RADIJAS, LRT.lt, Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2021.09.21 07:53

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį perskaitys savo trečią kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Kaip LRT RADIJUI sako prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė, G. Nausėda savo kalboje kalbės apie Baltarusiją, tai išskirs ir kitos valstybės, susiduriančios su Minsko režimo spaudimu.

„Regioninio saugumo ir stabilumo temoje prezidentas, aišku, natūraliai kalbės apie hibridinę ataką. Vėlgi, reikia suprasti, kad žodis migracija daugelyje šalių reiškia tiesiog gyventojų migraciją, tuo metu kas vyksta prie sienos su Baltarusija, mes tai vertiname kaip hibridinę ataką ir ją vertiname per nacionalinio saugumo prizmę. Neabejoju, kad ne vien Lietuva apie tai kalbės, apie tai kalbės ir kaimyninės, panašiai mąstančios, bendramintės šalys, kurioms svarbu stabilumas ir saugumas“, – LRT RADIJUI sakė patarėja.

Kaip teigia pats prezidentas, jis savo kalboje ruošiasi kelti saugumo, informacinio atsparumo ir klimato kaitos problemas.

„Mano pranešimo pagrindinės temos, žinoma, yra susijusios su dabarties aktualijomis ir tai pirmiausia yra tarptautinio saugumo situacija, ypač turint omenyje, kad Lietuva yra karštajame pasaulio taške“, – teigia prezidentas komentare, kurį iš Niujorko perdavė jo spaudos tarnyba.

G. Nausėda taip pat teigia, kad pasaulis per pandemiją tapo pažeidžiamas ne tik medicinine, tačiau ir informacine prasme.

„Pandemija virsta infodemija, kurioje spekuliuojama įvairiomis teorijomis, kai kurios iš jų yra pagrįstos, kai kurios – ne, kai kurių iš jų tikslas yra tiesiog dezinformuoti visuomenę, sukelti dar daugiau sumaišties ir panikos“, – kalbėjo prezidentas.

Jo teigimu, svarbu rasti būdų padaryti visuomenes atsparesnėmis informacine ir hibridinių atakų prasme.

Prezidentas taip pat sako akcentuosiantis jam svarbius žaliosios ekonomikos, gamtos apsaugos, biologinės įvairovės klausimus.

Kasmet Niujorke vykstančiame renginyje kalbas perskaito visų Jungtinėms Tautoms priklausančių šalių vadovai.

G. Nausėdos pranešimas numatytas apie 19 val. Lietuvos laiku.

Pernykštėje kalboje prezidentas daug dėmesio skyrė Baltarusijai, joje tuo metu vyko protestai po prezidento rinkimų.

Tąkart G. Nausėda pavadino Aliaksandro Lukašenkos režimą neteisėtu, paragino tarptautinę bendruomenę jį pasmerkti, o A. Lukašenką – taikiai perduoti valdžią.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt