Pasaulyje

2021.09.21 07:11

Europos Parlamento pirmininkas Sassoli paguldytas į ligoninę dėl plaučių uždegimo

BNS2021.09.21 07:11

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli buvo hospitalizuotas dėl plaučių uždegimo, bet jo „būklė gera“, pirmadienį pranešė jo biuras.

Italas D. Sassoli, vadovaujantis vienai svarbiausių Europos Sąjungos institucijų, buvo hospitalizuotas Strasbūre praeitą trečiadienį, įpusėjus šiame Prancūzijos mieste vykstančiai Europos Parlamento plenarinei sesijai.

Kadangi dėl ligos D. Sassoli negalėjo dalyvauti, metinę kalbą apie padėtį Bendrijoje, vieną svarbiausių ES politinio kalendoriaus akcentų, Europos Parlamentui paskelbė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

Kai 65 metų D. Sassoli pasiskundė karščiavimu, jam atliktas COVID-19 testas pasirodė esantis neigiamas. Gydytojai jam iš pradžių rekomendavo ramybės režimą, sakė Europos Parlamento pirmininko atstovas Roberto Cuillo.

Tačiau pirmadienį R. Cuillo informavo, kad D. Sassoli buvo „diagnozuota pneumonija, tad jį nedelsiant imtasi gydyti“.

Atstovas pridūrė: „Jo būklė gera.“

1956 metų gegužės 30-ąją Florencijoje gimęs D. Sassoli yra centro kairiojo Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso narys. Ši Europos Parlamento frakcija yra antra pagal dydį po centro dešiniosios Europos liaudies partijos (ELP).

Po tris dešimtmečius trukusios laikraščių ir televizijos žurnalisto karjeros Italijoje D. Sassoli 2009 metais buvo pirmąkart išrinktas į Europos Parlamentą, o jo pirmininku tapo 2019 metais.

Jo pustrečių metų mandatas baigsis ateinančių metų sausį – pagal politinį susitarimą, kad dviejų pagrindinių frakcijų atstovai keičiasi vaidmenimis Europos Parlamente per penkerių metų kadenciją..

Kitaip negu daugelis ES pareigūnų, per viešus pasisakymus kalbančių angliškai arba prancūziškai, D. Sassoli pabrėžtinai kalbėdavo itališkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt