Pasaulyje

2021.09.20 18:49

Afganistano moterys piktinasi naujais Talibano suvaržymais darbui

BNS2021.09.20 18:49

Afganistane pirmadienį augo susirūpinimas, Talibanui sugriežtinus moterų teisių suvaržymus: sumažinus galimybes dirbti ir atėmus iš mergaičių teisę įgyti vidurinį išsilavinimą.

Nors prieš mėnesį užgrobę valdžią pažadėjo šįkart valdyti ne taip brutaliai kaip pirmą kartą 10-ajame dešimtmetyje, islamo fundamentalistai jau ėmėsi rimtai varžyti laisves.

„Esu beveik kaip mirusi“, – sakė viena moteris, atleista iš aukšto posto Užsienio reikalų ministerijoje.

„Buvau atsakinga už visą departamentą, su manimi dirbo daug moterų... Dabar mes visos praradome darbus“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji. Moteris prašė neminėti jos vardo, nes baiminosi represijų.

Sostinės Kabulo laikinasis meras yra sakęs, kad visus municipaliteto postus, kuriuos dabar užima moterys, užims vyrai.

Nors naujieji šalies valdytojai nepaskelbė oficialios politikos išvis uždrausti moterims dirbti, atskirų pareigūnų direktyvos prilygsta moterų išvarymui iš darboviečių.

Savaitgalį Švietimo ministerija nurodė mokytojams vyrams ir berniukams sugrįžti į vidurines mokyklas, bet nepaminėjo milijonų pedagogių ir mergaičių.

Vien iš vyrų sudaryta vyriausybė penktadienį, regis, uždarė buvusios administracijos Moterų reikalų ministeriją ir pakeitė ją įstaiga, liūdnai pagarsėjusia religinės doktrinos įgyvendinimu per pirmąjį Talibano valdymą.

Daug Afganistano moterų baiminasi, kad niekada nebesuras prasmingo darbo.

Pirmadienį Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) atskrido į Kabulą derybų su Talibano vadovybe. Ir taip silpnai šalies sveikatos apsaugos sistemai sunku funkcionuoti sustabdžius pagalbą.

Rytinėje Nangarharo provincijoje vietos žurnalistai AFP sakė, kad pirmadienį po pietų nugriaudėjo mažiausiai du sprogimai ir kad galėjo žūti iki trijų talibų.

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už virtinę savaitgalį nugriaudėjusių sprogimų Nangarharo sostinėje Džalalabade – grupuotės padalinio Afganistane centre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt