Pasaulyje

2021.09.20 16:21

Kandidatas į Vokietijos kanclerius Scholzas apklaustas tyrime dėl įtariamo sukčiavimo

BNS2021.09.20 16:21

Vokietijos įstatymų leidėjai pirmadienį apklausė finansų ministrą Olafą Scholzą, rinkimų favoritą, siekiantį pakeisti Angelą Merkel kanclerio poste, vykstant tyrimui dėl jo ministerijos prižiūrimos kovos su pinigų plovimu agentūros.

Vietos žiniasklaidos manymu, skandalas sukėlė nerimą sąjungininkams jo centro kairiųjų socialdemokratų partijoje (SPD), O. Scholzui prieš Vokietijos parlamento finansų komitetą stojus mažiau nei savaitė iki rugsėjo 26 dieną numatytų parlamento rinkimų.

Kandidatas netikėtai asmeniškai atvyko į uždarą svarstymą Berlyne, nors iš pradžių buvo tikimasi, kad jis dalyvaus vaizdo ryšiu.

Įstatymų leidėjai turėjo galimybę apklausti O. Scholzą po to, kai rugsėjo 9 dieną Finansų ir Teisingumo ministerijose apsilankė tyrimą dėl Kelne įsikūrusio Finansinės žvalgybos padalinio (FIU) atliekantys prokuratūros darbuotojai.

Šis Vokietijos muitinės tarnybos padalinys, skirtas kovai su pinigų plovimu, įtariamas nepranešęs apie galimą nusižengimą atitinkamoms institucijoms.

Kalbėdamas po posėdžio, O. Scholzas sakė, kad jo ministerija ėmėsi veiksmų „nuolat tobulinti“ FIU veikimą, kad „potencialūs pažeidėjai neliktų neaptikti“.

Pareiškime finansų komitetui O. Scholzas sakė, kad nė vienas ministras negali išspręsti visų problemų „vienu pirštų spragtelėjimu“, naujienų agentūrai AFP sakė kabinete buvę šaltiniai.

Prieš posėdį opozicinės partijos ir SPD koalicijos partneriai, konservatyvus CDU-CSU aljansas, apkaltino O. Scholzą nesėkmingai kovojant su pinigų plovimu.

Komitetui priklausantis CSU narys Hansas Michelbachas kalbėjo apie „platų nesėkmių spektrą“, už kurį finansų ministras turės atsakyti.

A. Merkel konservatorių bloko ir nepopuliaraus jo kandidato Armino Lascheto reitingai visuomenės apklausose nuolat smunka, todėl O. Scholzo SPD pirmauja naujausiose apklausose.

Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“ rašo, kad SPD „nervai yra ištampyti“, nes skandalas gali turėti įtakos partijos apklausų reitingams.

Vis dėlto ir prokurorai sulaukė susidomėjimo dėl savo reidams pasirinkto laiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt