Pasaulyje

2021.09.20 15:49

Lenkija teigia, kad už migrantų srautus atsakingos Rusija ir Baltarusija

ELTA2021.09.20 15:49

Lenkija pirmadienį apkaltino Rusiją ir Baltarusiją organizuojant į šalį nelegalios migracijos srautus, praėjus dienai po to, kai šalies pasienyje su Baltarusija buvo aptikti keturių žmonių kūnai.

Pastaraisiais mėnesiais iš Baltarusijos į ES šalis nares Latviją, Lietuvą ir Lenkiją plūsta tūkstančiai nelegalių migrantų, daugiausiai iš Viduriniųjų Rytų. ES įtaria, kad šiuos srautus organizuoja Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, taip reaguodamas į jo režimui paskelbtas ES sankcijas.

„Susiduriame su gerai organizuotais Minsko ir Maskvos veiksmais“, – reporteriams Varšuvoje sakė Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis, pridurdamas, kad nuo rugpjūčio pradžios šalies pasienyje pastebėta iki 7 tūkst. migrantų.

„Akivaizdu, kad Baltarusijos ir Rusijos pusėje, nes turbūt niekas netiki, kad tai yra vien A. Lukašenkos veiksmai, esama didelio ryžto ir į Baltarusiją jau atgabenta dešimtys tūkstančių žmonių“, – teigė M. Morawieckis.

Šiais migrantais naudojamasi daryti „neteisėtos imigracijos spaudimą ES išorinei sienai“, pridūrė Lenkijos premjeras.

Sekmadienį Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje, anot abiejų šalių pareigūnų, buvo rasti keturių žmonių kūnai. Apie kraupų radinį paskelbta praėjus savaitei po to, kai Varšuva dėl migrantų antplūdžio savo pasienyje paskelbė nepaprastąją padėtį.

Lenkijos pasieniečiai taip pat nurodė aptikę dar aštuonis išsekusius migrantus, įstrigusius pelkėtoje vietovėje kitoje pasienio vietoje. Septyniems jų prireikė hospitalizacijos.

Anksčiau šį mėnesį Lenkija paskelbė 30 dienų trukmės nepaprastąją padėtį, kuria uždraudė į pasienio zoną atvykti ten negyvenantiems žmonėms ir žiniasklaidos atstovams. Tai buvo pirmas kartas, kai šalis ėmėsi tokios priemonės nuo komunizmo žlugimo 1989-aisiais.

Šalis taip pat dislokavo pasienyje tūkstančius karių ir pradėjo tiesti spygliuotą tvorą.

Rugpjūčio pradžioje Baltarusija pranešė aptikusi savo pasienyje su Lietuva negyvo irakiečio kūną ir pareiškė, jog jis buvo nužudytas.

Vakarų vyriausybės paskelbė Baltarusijos režimui kelis sankcijų paketus dėl susidorojimo su protestais, kurie pratrūko po pernai rugpjūtį šalyje vykusių prezidento rinkimų, kurie, kaip įtariama, buvo suklastoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt