Pasaulyje

2021.09.20 15:32

Šūsnys balsalapių ir muštynės prie apylinkių – internete plinta suklastotų Rusijos rinkimų įrodymai

LRT.lt, BNS2021.09.20 15:32

Nors Rusijos valdžia rinkimų metu nebeleido gyvai stebėti apylinkių vaizdų, tačiau visoje šalyje visvien buvo užfiksuota nemažai įrašų, kuriuose matyti šiurkštūs balsavimo pažeidimai, rašo „Radio Free Europe/ Radio Liberty“.

Briansko srities rinkimų apylinkėje galvą švarku pasislėpęs vyriškis į balsadėžę įmetė tuziną balsavimo biuletenių.

Asmuo, kuris į „Twitter“ socialinį tinklą patalpino šį vaizdo įrašą teigia, kad taip pasielgti galėjo vietinės rinkimų komisijos narys.

Panašų incidentą buvo užfiksavę ir Komunistų partijos atstovai, toje pačioje Briansko srityje.

Tokių vaizdelių buvo užfiksuota ir Sankt Peterburge – jaunas vyriškis vienoje balsavimo apylinkėje į balsadėžę įmetė 8 balsavimo lapus.

Visgi vaikiną pastebėjo komisijos atstovai ir jo sulaikyti atvyko policijos pareigūnai.

Panašių incidentų taip pat fiksuota ir sostinėje Maskvoje, ar neteisėtai Rusijos okupuoto Krymo Sevastopolio mieste.

Rinkimus temdė ne tik balsų klastojimas, bet ir provokatoriai, kurie prie balsavimo apylinkių keldavo muštynes ir neramumus.

Muštynes nufilmavęs asmuo Sankt Peterburge teigė, kad jis taip pat buvo sulaikytas, nepaisant to, kad konflikte nedalyvavo.

Rusijos opozicija apkaltino valdančiąją partiją masišku rinkimų klastojimu

Rusijos opozicija apkaltino valdžią masišku parlamento rinkimų rezultatų klastojimu, pirmadienį paskelbtiems rezultatams parodžius, kad valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ užsitikrino absoliučią daugumą Valstybės Dūmoje.

Sekmadienį pasibaigęs trijų dienų trukmės balsavimas buvo surengtas po beprecedenčio susidorojimo su prezidento Vladimiro Putino kritikais. Be to, iki rinkimų atliktos viešosios nuomonės apklausos rodė, kad „Vieningosios Rusijos“ populiarumas yra istoriškai žemas.

Tačiau partija vis tiek gavo dviejų trečdalių daugumą Valstybės Dūmoje – žemuosiuose parlamento rūmuose, o „Vieningosios Rusijos“ aukšto rango narys Andrejus Turčakas pareiškė, kad jo partija pasiekė „įtikinamą ir švarią pergalę“.

A. Turčakas žurnalistams sakė, kad ši politinė jėga gaus 120 mandatų pagal partijos sąrašą ir dar 195 – vienmandatėse apygardose. Taigi, 450 vietų parlamente turėtų dirbti iš viso 315 jos narių.

Įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, įtakingiausio Rusijos opozicijos veikėjo, sąjungininkams rezultatai pasirodė keisti.

„Tai tikrai neįtikėtina. Prisimenu jausmą 2011 metais, kai jie pavogė rinkimus. Tas pats vyksta ir dabar“, – pareiškė sausį sulaikyto A. Navalno atstovė Kira Jarmyš.

Kaltinimai plataus masto sukčiavimu per 2011 metų parlamento rinkimus sukėlė didžiulius protestus su A. Navalnu priešakyje.

Jo sąjungininkai tvirtina, kad balsavimas buvo masiškai klastojamas, ypač atkreipdami dėmesį į nuolatinius vėlavimus skelbiant elektroninio balsavimo rezultatus liberalioje ir opozicijai palankioje Maskvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt