Pasaulyje

2016.10.01 12:56

Filipinų prezidentas neigia lyginęs save su A. Hitleriu

ELTA 2016.10.01 12:56

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte neigia lyginęs save su nacistinės Vokietijos vadovu Adolfu Hitleriu. Tai šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba, kuria remiasi „Lenta.ru“.

„A. Hitleris nužudė tris milijonus nekaltų piliečių, o R. Duterte kalbėjo apie savo pasirengimą nužudyti tris milijonus narkotikų prekeivių, kad būtų išgelbėta ateinančios kartos ir šalies ateitis“, – sakoma paskyroje.

Pasak Filipinų vadovo atstovų, R. Dutertežodžiai buvo išplėšti iš konteksto – prezidentas turėjo omenyje tai, kad ne jis pats, o žurnalistai lygina jo kovą su narkotikų prekeiviais su A. Hitlerio veikla.

Rugsėjo pabaigoje žiniasklaida pranešė, jog R. Duterte pareiškė esąs pasirengęs sunaikinti savo šalyje tris milijonus narkomanų ir narkotikų prekeivių, kaip A. Hitleris Antrojo pasaulinio karo metais sunaikino milijonus žydų.

Rugpjūčio pradžioje tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos kreipėsi į Jungtines Tautas, prašydamos pasmerkti masines narkotikų prekiautojų ir narkomanų žudynes, prasidėjusias Filipinuose po to, kai šalies prezidento rinkimus laimėjo R. Duterte.

Prie R. Duterte pergalės prezidento rinkimuose daug prisidėjo jo pažadas palaidoti visus narkotikų prekeivius. Savo inauguracijos dieną jis paragino filipiniečius eiti ir žudyti juos, žadėdamas piliečiams savo paramą ir apdovanojimus.