Pasaulyje

2021.09.20 13:57

Ukraina pradeda bendras karines pratybas su NATO šalimis

ELTA2021.09.20 13:57

Ukraina pirmadienį pradėjo bendras karines pratybas su JAV ir kitomis NATO šalimis, neslūgstant įtampai su Rusija dėl Kremliaus remiamo sukilimo šalies rytuose.

Kasmetinėse karinėse pratybose „Rapid Trident“, kurios iki spalio 1 dienos vyks Vakarų Ukrainoje, dalyvauja apie 6 000 karių iš 15 šalių, sakoma Ukrainos gynybos ministerijos pranešime.

Pratybų vadas brigados generolas Vladyslavas Kločkovas sakė, kad šios pratybos yra „svarbus žingsnis Ukrainos integracijos į Europą kryptimi“.

„Ukrainos kariuomenė, aštuonerius metus stabdžiusi Rusijos agresiją, pasidalys savo unikalia kovine patirtimi su kolegomis iš užsienio“, – pridūrė jis.

Pratybos prasideda praėjus savaitei po Rusijos ir Baltarusijos rengtų karinių pratybų, kuriose dalyvavo 200 tūkst. karių ir kurios buvo vienos didžiausių pastaraisiais metais.

Nuo 2014 metų balandžio, kai Rusija aneksavo Krymą, Ukrainos rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose vyksta sukilimas, per kurį žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių.

Nuo šių metų pradžios jame žuvo mažiausiai 54 Ukrainos kariai, pernai per metus iš viso žuvo 50 karių. Separatistai teigia nuo metų pradžios netekę daugiau kaip 30 kovotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt