Pasaulyje

2021.09.20 13:52

Kremlius pagyrė „atvirus ir sąžiningus“ parlamento rinkimus, Putinas padėkojo rinkėjams už „pasitikėjimą“

atnaujinta 17.20
BNS, ELTA2021.09.20 13:52

Kremlius pirmadienį pareiškė, kad praėjusį savaitgalį vykę Rusijos parlamento rinkimai buvo atviri, konkurencingi ir sąžiningi, opozicijai tvirtinant, kad balsavimas buvo suklastotas.   

„Rinkimų konkurencingumas, atvirumas ir sąžiningumas buvo ir yra svarbiausias dalykas prezidentui“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Jis pripažino, kad Komunistų partija, už kurią daugelis rusų balsavo siekdami išreikšti nepasitenkinimą valdžia, per šiuos rinkimus pagerino savo rezultatą. Anot D. Peskovo, tai liudija šalies rinkimų sistemos konkurencingumą.

Tačiau jis pridūrė: „Tuo pat metu matome, kad [valdančioji partija] „Vieningoji Rusija“ yra pagrindinis rinkėjų pasirinkimas.“

„Partijos uždavinys buvo patvirtinti savo vadovavimą; šis uždavinys neabejotinai buvo įgyvendintas“, – kalbėjo D. Peskovas.

Duomenys, gauti suskaičiavus 95 proc. balsų, rodo, kad „Vieningoji Rusija“ tvirtai pirmauja su 49,6 proc. balsų. Antroje vietoje lieka komunistai su 19,2 proc. balsų.

Per ankstesnius Valstybės Dūmos rinkimus 2016 metais valdančioji partija surinko 54,2 proc. balsų, komunistai – 13,3 procento.

Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygiai sako, kad balsai buvo masiškai klastojami, atkreipdami dėmesį į nuolatinius vėlavimus skelbiant elektroninio balsavimo rezultatus liberalioje ir opozicijai palankioje Maskvoje.

D. Peskovas sakė negalintis komentuoti elektroninio balsavimo ir paragino visus klausimus užduoti Centrinei rinkimų komisijai.

Po valdančiųjų pergalės V. Putinas dėkoja rusams „už pasitikėjimą“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį padėkojo rusams už pasitikėjimą, kai valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ paskelbė laimėjusi visišką daugumą parlamento rinkimuose.

„Norėčiau pasakyti ypatingus padėkos žodžius Rusijos piliečiams (ir) ačiū už jūsų pasitikėjimą, mieli draugai“, – sakė V. Putinas per televizijos transliuotą susitikimą su Centrinės rinkimų komisijos vadove Ella Pamfilova.

ES smerkia „bauginimo klimatą“, tvyrojusį prieš Rusijos parlamento rinkimus

Europos Sąjunga pirmadienį pasmerkė, Bendrijos žodžiais, „bauginimo klimatą“ prieš parlamento rinkimus Rusijoje ir skundėsi dėl nepriklausomų rinkimų stebėtojų trūkumo.

„Tai, ką matėme artėjant šiems rinkimams, yra visų kritiškų nepriklausomų balsų bauginimo atmosfera“, – pareiškė ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas Peteris Stano.

Sekmadienį pasibaigęs tris dienas trukęs balsavimas atnešė prezidento Vladimiro Putino partijai „Vieningoji Rusija“ triuškinančią pergalę, nors visuomenės apklausos rodė, kad parama šiai partijai nukrito iki istorinių žemumų.

Opozicinėms partijoms paskelbus, kad vyko masinis sukčiavimas, P. Stano per spaudos konferenciją pareiškė, kad Briuseliui nerimą kelia vietos stebėtojų pranešimai.

„Tarptautinio nepriklausomo stebėjimo nebuvo, todėl labai sunku iš tiesų pamatyti, kaip vyko rinkimai“, – sakė jis.

„Tačiau mes turime virtinę pranešimų iš nepriklausomų vietos stebėtojų, pranešinėjusių apie daugybę pažeidimų per šiuos rinkimus“, – kalbėjo P. Stano.

Pasak jo, ES užsienio politikos vadovas J. Borrellis turėtų susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu šią savaitę Niujorke vyksiančios JT Generalinės asamblėjos užkulisiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt