Pasaulyje

2021.09.20 11:20

Malio chunta atmetė Vakarų kritiką dėl samdinių iš Rusijos: elgsimės taip, kaip norėsime

LRT.lt, BNS2021.09.20 11:20

Malio karinė chunta atmetė Vakarų šalių nuogąstavimus ir raginimus nesisamdyti Rusijos „Wagner“ karinių samdinių, rašo „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Pasak Malio chuntos atstovų, „jie elgsis taip, kaip jie norės“.

Praėjusią savaitę Vokietijos ir Prancūzijos pareigūnai neigiamai sureagavo į pranešimus, kad Malio karinės chuntos atstovai ruošiasi pasisamdyti 1000 karinių samdinių iš Rusijos, kad „apmokytų savo karius ir apsaugotų svarbiausius savo narius“.

Manoma, kad „Wagner“ samdinių organizacijai vadovauja Kremliaus „virėju“ praminatas Jevgenijus Prigožinas, artimas prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmogus.

Šios grupuotės „indėlis“ Afrikoje pastaraisiais metais išaugo, o jų karių buvo dislokuota Sirijoje, Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR), Sudane ir dar keliose žemyno valstybėse.

AFP pirmą kartą „Wagner“ atstovus pastebėjo Malyje 2019 metų pabaigoje, kai buvusiam šalies prezidentui Ibrahimui Boubacarui Keitai pasirašius bendradarbiavimo susitarimą su Rusija netrukus sostinėje Bamake pasirodė nedidelė samdinių grupelė.

Kremlius praėjusį trečiadienį pareiškė, kad neveda oficialių derybų dėl karinio bendradarbiavimo su Maliu, Prancūzijai ir Vokietijai perspėjus šią Vakarų Afrikos šalį nesamdyti šimtų Rusijos samdinių, siejamų su Maskvos dalyvavimu konfliktuose užsienyje.

„Nėra jokių oficialių derybų“, – Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė praėjusį trečiadienį per nuotolinę spaudos konferenciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt