Pasaulyje

2016.10.01 10:16

Jungtinėse Valstijose pateiktas pirmas ieškinys prieš Saudo Arabiją dėl Rugsėjo 11-osios teroro aktų

ELTA2016.10.01 10:16

Amerikietė, netekusi vyro per Rugsėjo 11-osios teroro aktus, padavė Saudo Arabiją į teismą, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.  

Stephanie Ross DeSimone ieškinys, pateiktas JAV sostinėje, yra pirmas po to, kai trečiadienį Kongresas atmetė prezidento Baracko Obamos veto ir priėmė įstatymą, leidžiantį 2001 metų teroro aktų aukų šeimoms paduoti Saudo Arabiją į teismą.

Iš 19 teroristų, užgrobusių lėktuvus, 15 buvo Saudo Arabijos piliečiai.

Moteris, kuri buvo nėščia, kai jos vyras Patrickas Dunnas, tarnavęs JAV karinėse jūrų pajėgose, žuvo, vienam iš teroristų užgrobtų lėktuvų įsirėžus į Pentagono pastatą, savo ir savo dukters vardu kaltina Saudo Arabiją teikus paramą teroristinei „Al Qaeda“ organizacijai ir jos lyderiui Osamai bin Ladenui.

Kaip praneša agentūra, De Simon reikalauja kompensacijos, kurios dydis neskelbiamas, už smurtinę vyro mirtį ir tyčinį jos privedimą prie nervų sutrikimo.

Saudo Arabijos URM pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose priimtas įstatymas pakerta suverenios valstybės imuniteto principus, kurie šimtus metų sudarė tarptautinių santykių pagrindą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.