Pasaulyje

2021.09.19 18:12

Vienoje iš Kanarų salų išsiveržė ugnikalnis

LRT.lt, BNS2021.09.19 18:12

Ispanijai priklausančioje La Palmos saloje sekmadienio popietę išsiveržė ugnikalnis. Aplinkinių gyvenviečių gyventojai ir naminiai gyvuliai buvo evakuoti prieš pat išsiveržimą.

Lavą ir pelenus į orą spjaudyti ugnikalnis labiausiai į vakarus nutolusioje Kanarų salyno saloje pradėjo 15.15 val. vietos laiku (17.15 val. Lietuvos laiku).

Salos tarnybos, padedamos kariškių, iš gretimų gyvenviečių evakuavo apie 40 judėjimo sunkumų turinčių gyventojų, praneša indepednent.co.uk.

Planuojama evakuoti ir daugiau gyventojų.

„Užfiksuotas išsiveržimas. Laikykitės atokiau nuo šios vietovės ir vykdykite valdžios nurodymus“, – teigiama tarnybų perspėjime vietos gyventojams.

Savo ruožtu Ispanijos vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, jog premjeras Pedro Sanchezas dėl šio įvykio nusprendė atidėti kelionę į Jungtines Valstijas.

Išsiveržė ugnikalnis netoli El Paso gyvenvietės esančiame Kumbre Vjechos vulkaniniame kalnagūbryje.

Skelbiama, ugnikalnio krateriui pradėjus aktyviai išmėtinėti vulkanines medžiagas, buvo pradėta mažo judrumo salos gyventojų evakuacija.

Tuo tarpu Ispanijos oro erdvės kontrolės ir avianavigacijos paslaugų įmonė, remdamasi karalystės oro uostų valdytoja „Aena“, paskelbė rekomendaciją oro vežėjams dėl ugnikalnio Kanaruose išsiveržimo susilaikyti nuo skrydžių į tris Kanarų salų salas.

„Aviakompanijos patariama neskristi į La Palmą, La Gomerą ir El Hierą“, – pranešė „Aena“.

Anksčiau Kanarų salų vulkanologijos institutas įspėjo apie artėjančią stichinę nelaimę – dėl seisminės veiklos suaktyvėjimo ir magmos poslinkių buvo atidžiai stebimas vienas ugnikalnis, kuris pastarąjį kartą išsiveržė prieš 50 metų. Nuo praėjusio šeštadienio buvo užregistruota daugiau nei tūkstantis nestiprių požeminių smūgių.

La Palmos ugnikalnis pastarąjį kartą išsiveržė 1971 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt