Pasaulyje

2021.09.19 15:37

Afganistane moterys vėl išėjo į gatves reikalauti daugiau teisių

ELTA2021.09.19 15:37

Islamistiniam Talibano režimui vis griežtėjant, sekmadienį į Kabulo gatves vėl išėjo afganės, reikalaujančios teisių dirbti ir mokytis.

Vietinėje žiniasklaidoje platinami vaizdo įrašai, kuriuose matyti keliasdešimt moterų teisių aktyvisčių, susirinkusių prie visai neseniai Kabule uždarytos Moterų reikalų ministerijos. Protesto dalyvės skanduodamos reikalavo „moterų teisių ir žmogaus teisių“.

Proteste dalyvavusi moterų teisių aktyvistė Fawzia Wahdat naujienų agentūrai dpa sakė, kad afganės susirinko protestuoti prieš Moterų reikalų ministerijos panaikinimą ir moterų nebuvimą naujojoje Afganistano vyriausybėje. Aktyvistė pridūrė, kad Talibanas negali atimti iš mergaičių galimybės eiti į mokyklą.

Nuo atėjimo į valdžią Talibanas jau uždraudė mergaitėms lankyti vidurines mokyklas, o universitetams nurodyta studentus auditorijose atskirti pagal lytį. Tačiau kol kas tylima, ar ateityje bus ir kitaip varžoma moterų laisvė.

Talibams užgrobus valdžią, moterys kelias dienas visoje šalyje rengė protestus, reikalaudamos, kad radikalieji islamistai gerbtų jų žmogaus teises, tačiau tokie protestai buvo žiauriai nuslopinti. O sekmadienio protestai Kabule, regis, praėjo be didesnių incidentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt