Pasaulyje

2016.09.30 16:29

Nyderlandai iškvietė Rusijos pasiuntinį dėl MH17 numušimo tyrimo kritikos

BNS 2016.09.30 16:29

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Rusijos ambasadorius į Užsienio reikalų ministeriją Hagoje penktadienį buvo iškviestas dėl pasisakymų, kuriais, anot Nyderlandų, reiškiamos abejonės prokuratūros „profesionalumu, sąžiningumu ir nepriklausomybe“.

Tarptautinį kriminalinį tyrimą atlikę pareigūnai padarė išvadą, kad raketa, kuria 2014 metais virš Ukrainos buvo numuštas Malaizijos keleivinis lėktuvas, buvo paleista iš separatistų kontroliuojamoje teritorijoje buvusio mobiliojo raketų komplekso „Buk“. Pastarasis esą buvo atgabentas į separatistinio konflikto krečiamą Rytų Ukrainą iš Rusijos, o minėto incidento skubiai vėl sugrąžintas į Rusijos teritoriją.

Per tą katastrofą žuvo visi 298 reiso MH17 laineriu skridę žmonės.

Olandų užsienio reikalų ministras Bertas Koendersas sakė, kad „atsižvelgiant į įtikinamą įrodymų pobūdį, Rusija turėtų gerbti pateiktus rezultatus, o ne ginčyti tyrimą ir sėti abejones“.