Pasaulyje

2021.09.18 14:57

Rusijos rinkimuose – daugybė pažeidimų, skundus dėl jų rinkimų komisija suplėšo, valdžia praneša apie kibernetines atakas

atnaujinta 15.54
ELTA2021.09.18 14:57

Šeštadienį visoje Rusijoje jau antrą dieną vyksta parlamento rinkimai. Sekmadienį, rinkimams pasibaigus, Rusijoje ateinantiems penkeriems metams bus išrinkta nauja 450 narių Dūma, taip pat kelios naujos regionų ir miestų vyriausybės.

Tačiau balsavimą jau temdo įtarimai dėl plačiai paplitusio sukčiavimo.

Pirmąją balsavimo dieną, penktadienį, nepriklausomi stebėtojai iš rinkėjų teisių organizacijos „Golos“ užfiksavo apie 2 000 procedūrinių pažeidimų, daugiausia nuotraukų ir vaizdo įrašų darymo, kurie dažnai reiškia, kad balsai yra perkami.

Pasak „Golos“ ataskaitos, ypač paplitęs buvo masinis uniformuotų žmonių atvykimas balsuoti, o tai leidžia manyti, kad vyriausybė sutelkė visus valstybės tarnautojus, siekdama užtikrinti valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ pergalę.

Buvo gauta pranešimų apie kelis kartus balsavusius žmones, taip pat buvo dešimtys pranešimų apie balsavimo biuletenių klastojimo atvejus.

„Tai buvo siaubinga diena. Purvina ir nemaloni“, – „Twitter“ tinkle rašė Sankt Peterburgo vietos politikė Irina Fatjanova.

Tačiau Centrinė rinkimų komisija atsisakė nagrinėti skundus ir, anot „Golos“, juos tiesiog suplėšė.

Centrinės rinkimų komisijos vadovė Ella Pamfilova, priešingai, penktadienį gyrė balsavimo organizavimą.

Prokremliška „Vieningoji Rusija“ siekia išlaikyti absoliučią daugumą Valstybės Dūmoje. Ją remia prezidentas Vladimiras Putinas, kuriam šie rinkimai yra svarbus šalies nuotaikų išbandymas.

Rusija teigia, kad užsienio šalys kišasi į parlamento rinkimus

Rusijos rinkimų komisija šeštadienį pranešė, kad užfiksavo užsienio kišimąsi į tris dienas vykstančius parlamento rinkimus.

Rinkimuose, kurie baigsis sekmadienį ir kurie vyksta po beprecedenčio susidorojimo su Kremliaus kritikais ir kitaminčiais, rusai gali balsuoti internetu.

Rinkimų komisija pranešė, kad užfiksavo „tris kibernetines atakas“ prieš jos serverius „iš užsienio šalių“.

„Vakar užfiksavome tris tikslines atakas iš užsienio“, – sakė komisijos informatikos centro vadovas Aleksandras Sokolčiukas.

Pasak jo, kad dvi iš tų atakų buvo nukreiptos į komisijos interneto svetainę, o trečioji buvo DDoS ataka.

„Ataka buvo gana galinga“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo A. Sokolčiuką.

Jis pridūrė, kad „ruošiamasi“ naujoms atakoms „rytoj“.

A. Sokolčiukas neįvardijo, kokios šalys surengė atakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt