Pasaulyje

2016.09.30 15:38

Palestinos prezidentas ir Izraelio premjeras paspaudė vienas kitam ranką

ELTA 2016.09.30 15:38

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ir Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas penktadienį, dalyvaudami buvusio Izraelio prezidento Shimono Pereso laidotuvėse, paspaudė vienas kitam ranką ir trumpai pasikalbėjo. Tai retas viešas susitikimas tarp abiejų politikų, praneša agentūra AFP.

Jie paspaudė rankas prieš laidotuves susitikę minioje. Manoma, kad tai pirmasis rankų paspaudimas nuo lapkričio, kai lyderiai rankas spaudė Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje.

„Gera tave matyti. Daug laiko praėjo“, – laužyta anglų kalba pasakė M. Abbasas, matoma B. Netanyahu atstovo paskelbtame vaizdo įraše.

Izraelio premjeras kartu su žmona padėkojo už dalyvavimą laidotuvėse.

Paskutinis svarbus viešas M. Abbaso ir B. Netanyahu susitikimas įvyko 2010 metais, tačiau nuo to laiko būta nepatvirtintų pranešimų apie slaptus susitikimus.

M. Abbasas į retą kelionę į Izraelį vyko iš Vakarų krante, Ramalos mieste, įsikūrusios savo būstinės, kad prisijungtų prie pasaulio lyderių buvusio Izraelio prezidento ir Nobelio taikos premijos laureato Sh. Pereso laidotuvėse.

Trečiadienį Palestinos prezidentas Š. Peresą apibūdino „drąsiu partneriu taikos link“. M. Abbasas vedė su Sh. Peresu derybas ir 1993 metais pasirašė Oslo taikos susitarimus. Už tai Š. Peresas kartu su nužudytu Izraelio ministru pirmininku Yitzhaku Rabinu ir Palestinos lyderiu Yasseru Arafatu pelnė Nobelio taikos premiją.

Manoma, kad į laidotuves neatvyko nė vienas arabų valstybių vadovas. Daugelis iš arabų šalių kaltina Sh. Peresą „karo nusikaltimais“ už jo vaidmenį Artimųjų Rytų konfliktuose.