Pasaulyje

2021.09.17 19:05

„Google“ ir „Apple“ iš savo parduotuvių pašalino Navalno programėlę

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbi valanda“, LRT.lt2021.09.17 19:05

Vos prasidėjus balsavimui Maskvoje, iš „Google“ ir „Apple“ tinklų pašalinta įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno programėlė, kurioje buvo skelbiami patarimai, kaip „protingai“ balsuoti.

Dar birželį A. Navalno kovos su korupcija fondui buvo priklijuota ekstremistinė etiketė, todėl neva neliko jo programėlių internete. Kaltinimai dėl ekstremizmo A. Navalno kovos su korupcija fondui užkirto kelią dalyvauti rinkimuose nemažai jo bendražygių.

„Tai prasidėjo ne šiandien ir ne vakar. Pašalinta A. Navalno programėlė tik ledkalnio viršūnė, palyginti su tuo, kas vyko visus penkerius metus“, – tikina A. Navalno bendražygis Leonidas Volkovas.

Penktadienį Rusija apkaltino JAV technologijų firmas kišimusi į šalies vidaus reikalus. Šį mėnesį Rusijos valdžia jau prašė „Apple“ ir „Google“ pašalinti A. Navalno programėlę, o jei tai nebus daroma, korporacijos sulauks kaltinimų dėl kišimosi į rinkimus. Kaip skelbia „Reuters“, „Apple“ ir „Google“ šių reikalavimų nevykdė iš karto.

Ketvirtadienį Rusijos valdžios atstovai tikina, kad kreipėsi į dviejų technologijų įmonių aukščiausius vadovus.

Nors lieka dar dvi rinkimų dienos, rezultatas jau aiškus. Partija „Vieningoji Rusija“ turėtų gauti daugiausia balsų, bet dabar jos populiarumas nesiekia nė 30 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt