Pasaulyje

2021.09.17 17:38

Putinas balsuoja internetu, bet į Rusiją savaitgalį bus vežami tūkstančiai Donbaso gyventojų

LRT.lt2021.09.17 17:38

Rusijoje savaitgalį vyksta Dūmos rinkimai, kuriuose nedalyvauja opozicijos kandidatai. Šalies prezidentas paskelbė jau balsavęs internetu, nes yra saviizoliacijoje dėl kontakto su COVID-19 sergančiu žmogumi. Tuo tarpu Maskvos vadovaujamų ir remiamų separatistų valdomose Donbaso „respublikose“ jau parengti tūkstančiai autobusų, kurie veš žmones balsuoti į Rusiją.

Rusija 2014 metais aneksavo Urkainos pusiasalį ir pradėjo karinę agresiją Ukrainos Rytuose, kur vadovauja ir remia separatistus. Šie yra paskelbę Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“, kurių tarptautinė bendruomenė nepripažįsta. Maskva regiono gyventojams yra išdalinusi šimtus tūkstančių Rusijos Federacijos pasų, skaičiuojama, kad Dūmos rinkimuose balsuoti teisę turi iki 600 tūkst. Donbaso gyventojų.

Donecko „liaudies respublikos“ vadovas Denisas Pušilinas agentūrai „Interfax“ sakė, kad yra parengti 825 autobusai gyventojams vykti į Rostovo regioną, kur jie galės balsuoti. Lengvesniam sienos kirtimui esą bus sušvelnintos pasienio patikros procedūros.

Panašiai rinkimams rengiasi ir Luhanso „liaudies respublika“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras tai pavadino tarptautinės teisės pažeidimu. „Rusijos Federacija yra okupantė ir nieko daugiau“, – sakė Dmytro Kuleba ir pažadėjo, kad Maskvai „vieną dieną atsirūgs“.

Donbaso gyventojai taip pat galės balsuoti ir internetu, nurodo „The Moscow Times“.

Regiono gyventojai vasarą jau dalyvavo balsavime dėl Rusijos Konstitucijos pakeitimų, kurie anuliavo Vladimiro Putino kadencijų skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt