Pasaulyje

2021.09.17 16:36

Slovėnijoje valstybės tarnautojai privalės būti paskiepyti nuo COVID-19

ELTA2021.09.17 16:36

Slovėnijos valstybės tarnautojai turės būti paskiepyti arba pagiję nuo COVID-19, kad galėtų tęsti darbą, penktadienį pranešė vyriausybė, siekdama padidinti žemą skiepijimo lygį.

Ši priemonė bus pradėta įgyvendinti nuo spalio 1 d. ir paveiks apie 31 tūkst. žmonių, įskaitant valstybės tarnautojus, policininkus ir karius. Jie gali netekti darbo, jei atsisako skiepytis, o jų pareigos neleidžia dirbti iš namų.

„Pasitikiu darbuotojų sąmoningumu ir tikiuosi, kad atleidimų nebus“, – per spaudos konferenciją Liublianoje sakė viešojo administravimo ministras Bosjtanas Koritnikas.

Slovėnija paskiepijo tik 45 proc. iš dviejų milijonų savo gyventojų, tai vienas žemiausių lygių Europos Sąjungoje. Augantis atvejų skaičius paskatino pareigūnus imtis naujų priemonių, įskaitant sveikatos pasą, kuris turi būti parodytas darbo vietose ir parduotuvėse.

Trečiadienį policija paleido ašarines dujas ir panaudojo vandens patrankas, kai mitingas prieš sveikatos pasą peraugo į smurtą.

Sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad naujausios priemonės prisidėjo prie staigaus skiepijimų padidėjimo.

Vis daugiau šalių imasi veiksmų, kad padidintų vakcinavimo apimtis, tarp jų Prancūzija ir Italija, įpareigojančios skiepytis sveikatos priežiūros darbuotojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt