Pasaulyje

2021.09.17 15:09

Lenkijos-Baltarusijos sieną nuo rugsėjo pradžios neteisėtai bandyta kirsti 3200 kartų

ELTA2021.09.17 15:09

Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba (SG) nuo rugsėjo pradžios užfiksavo daugiau nei 3200 neteisėtų bandymų patekti į šalį iš kaimyninės Baltarusijos, vien ketvirtadienį tokių mėginimų buvo 238, penktadienį naujienų agentūrai PAP sakė atstovas spaudai.

Tuo metu grupė pabėgėlių, penkias savaites įstrigusi niekieno žemėje tarp Lenkijos ir Baltarusijos sienos, toliau lieka laikinoje stovykloje miške netoli Usnaž Gorny kaimo. Pasak SG atstovo spaudai, migrantus aprūpina Baltarusija, tačiau šios informacijos neįmanoma patikrinti, nes Lenkija neleidžia žurnalistams ir pagalbos darbuotojams jų aplankyti.

Varšuva kaltina neteisėtą Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką sistemingai teikiant pagalbą pabėgėliams iš karo zonų, kad jie pasiektų išorinę Europos Sąjungos sieną. Gegužės pabaigoje A. Lukašenka perspėjo Europą, kad Minskas nebetrukdys migrantams keliauti į ES, toks jo atsakas į Vakarų sankcijas šiai buvusiai sovietinei respublikai.

Lenkija prie sienos su Baltarusija paskelbė nepaprastąją padėtį, užsieniečiams draudžiama keliauti į tą rajoną. Pasak gynybos ministro Mariuszo Blaszczako, Lenkijos kariuomenė tiesia tvorą palei savo 418 kilometrų ilgio sieną su Baltarusija, jau įveiktas 60 kilometrų sienos ruožas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt