Pasaulyje

2016.09.29 23:36

Vokietijos žiniasklaida: Kremlius patarinėja Ukrainos separatistams dėl propagandos

BNS2016.09.29 23:36

Kremliui artimi žmonės prorusiškiems separatistams Rytų Ukrainoje aktyviai patarinėja, kaip varyti „propagandos kampaniją“ prieš Kijevą ir Vakarus, ketvirtadienį pranešė Vokietijos žiniasklaida.

Tiriamosios žurnalistikos televizijos laida „ Frontal21“ ir laikraštis „Die Zeit“ pranešė apie vadinamuosius Donecko nutekinimus, tai yra, kad gavo „10 000 elektroninių laiškų“ iš Donecko respublika pasiskelbusio darinio informacijos ministrės Jelenos Nikitinos pašto dėžutės; jais internete pasidalijo proukrainietiški aktyvistai.

Maskva visada neigė teikianti paramą separatistams Rytų Ukrainoje, bet minimi dokumentai rodo ką kita – kad „patarėjai“ tiesiogiai dirba su separatistais, sakoma pranešimuose.

„Šie patarėjai yra aiškiai artimi Kremliui ar Vladimiro Putino prezidentinei administracijai“, – teigiama pranešimuose.

Gerbiamas naujienų savaitraštis „Die Zeit“ šiems nutekinimams ketvirtadienio numeryje skyrė du puslapius ir rašė, kad minėti patarėjai dirba proputiniškoms organizacijoms, tarp kurių yra „Politinės konjunktūros centras“, arba tiesiogiai Rusijos prezidentūrai.

Keliuose dokumentuose yra pastabos „pranešimas Maskvai“ arba inicialai AP, rusiškai reiškiantys prezidento administraciją.

Viename 2015 metų rugpjūčio 44 puslapių dokumente aiškinama, kad Ukrainos vyriausybė turi būti apibūdinama „kaip chunta“, o Maskva turėtų būti nušviečiama „pozityviai“.

„Maskvos parama respublikoms“, kurias separatistai paskelbė Donecke ir Luhanske, „turi būti vaizduojama“, jei įmanoma, pateikiant tokius pavyzdžius kaip „senelės, mezgančios kojines Putinui“, ar „vaikų, piešiančių“ Rusijos prezidento „portretus“.

Antradienį vakare „Frontal21“ parodė vaizdus, kuriuos pavadino surežisuotomis scenomis, kai Rusijos pagalbos koloną Rytų Ukrainoje kelio pakraščiuose sveikino jaunimas, mojuodamas didelėmis Rusijos vėliavomis.

„Ukraina tyčia žlugdo Minsko susitarimus“, kurie buvo pasiekti 2015 metų vasarį, rašoma viename nutekintame dokumente, kurį citavo „Die Zeit“.

„Visuose straipsniuose apie Ukrainos pažeidimus turi būti ši mintis“, – rašoma toliau ir priduriama, kad abi separatistų respublikos ir „Rusijos Federacija remia sutarčių laikymąsi, o Ukraina tam nepritaria“.

Ukrainą jau dveji metai drasko konfliktas tarp vyriausybės Kijeve pajėgų ir prorusiškų separatistų.

Smurtas jau pareikalavo daugiau kaip 9 600 gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt