Pasaulyje

2021.09.17 11:21

Lietuvos prezidentas žada kreiptis į EVT ir siūlyti keisti ES migracijos politiką

ELTA2021.09.17 11:21

Su darbo vizitu Vokietijoje lankęsis prezidentas Gitanas Nausėda šios šalies visuomeniniam transliuotojui ZDF teigė dėl Baltarusijos režimo keliamos grėsmės ketinąs kreiptis į Europos Vadovų Tarybą (EVT) siūlydamas keisti Europos Sąjungos (ES) migracijos politiką.

„Mums tai tikrai didelė problema. Nuo metų pradžios į šalį pateko apie 4000 migrantų. Tai 60 kartų daugiau nei 2020 m. Tokiai nedidelei šaliai kaip Lietuva tai yra gana didelis iššūkis. Nuo rugpjūčio 3 d. šiuos žmones apgręžiame, 2300 jau yra apgręžti“, – vokiečių transliuotojui tvirtino G. Nausėda.

Prezidentas atkreipia dėmesį, kad nelegalią migraciją Baltarusijos režimas naudoja kaip hibridinę priemonę prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą.

G. Nausėda taip pat pabrėžia, kad Lietuva kovoje su neteisėta migracija tikisi ES šalių ir institucijų pagalbos. Prezidentas pažymi, kad Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos režimas grėsmę Lietuvai kelia ir kitose srityse.

„Jis kalba apie tai, kad užtvindys mus narkotikais, kalba apie radioaktyvių atliekų eksportą. Šis režimas iš tiesų labai pavojingas ir turime reaguoti greitai“, – sako prezidentas.

Todėl prezidentas teigia dėl ES migracijos keitimo politikos ketinąs kreiptis į EVT.

„Todėl kreipsiuosi į Europos Vadovų Tarybą su pasiūlymu keisti Europos Sąjungos migracijos politiką pagal šias naujas sąlygas. Mums reikia priemonių, kad galėtume veiksmingai reaguoti į šias hibridines atakas“, – akcentuoja G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt