Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.29 20:23

Čekijos policija sulaikė autofurgoną su 11 pabėgėlių iš Sirijos

ELTA 2016.09.29 20:23

Ketvirtadienį Čekijos policija magistralėje Praha–Drezdenas–Berlynas sulaikė autofurgoną, kuriame buvo 11 pabėgėlių – šeši suaugusieji ir penki vaikai. Preliminariais duomenimis, jie yra Sirijos piliečiai.

Tai žurnalistams pranešė policijos atstovas Jakubas Vinčalekas, kuriuo remiasi naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Nelegalūs migrantai buvo aptikti už pusantro kilometro nuo Prahos, vairuotojų poilsio zonoje. Juos gabenęs autofurgonas buvo su Vokietijos registracijos numeriais. Šiuo metu policija aiškinasi pabėgėlių tautybę, iš visko sprendžiant, tai – sirai“, – sakė pareigūnas.

Trečiadienį šalies vidaus reikalų ministras Milanas Chovanecas pareiškė, kad Čekija iki 2016 metų pabaigos neplanuoja priimti nė vieno pabėgėlio pagal Europos Sąjungos kvotas. „Mes neleisime, kad šalies teritorijoje atsirastų asmenų, kurie nenori čia būti ir kurie nebus reikiamai patikrinti saugumo požiūriu“, – pabrėžė ministras.

Anksčiau šiais metais grupė pabėgėlių iš Irako, priimta pagal specialią šalies vyriausybės programą, slapta pabėgo iš Čekijos į Vokietiją. Dar dvi didelės šeimos iš Irako, atvežtos į Čekiją pagal tą pačią programą, nusprendė grįžti į tėvynę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi