Pasaulyje

2021.09.17 10:43

Nausėda dalyvaus JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke

ELTA2021.09.17 10:43

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda rugsėjo 20–22 dienomis Niujorke dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 76-ojoje sesijoje.

G. Nausėdos pranešimas, kaip skelbia Prezidentūra, numatytas aukšto lygio sesijos pirmąją dieną. Lietuvos vadovas kreipsis į pasaulio šalių lyderius jau trečią kartą. Prezidento pasisakyme didžiausias dėmesys bus skirtas globaliems ir regioniniams iššūkiams: pandemijos suvaldymui, migracijai, tarptautinės teisės viršenybei. Lietuva šiais metais kandidatuoja į dvi Jungtinių Tautų institucijas: Žmogaus teisių tarybą ir UNESCO Vykdomąją tarybą.

Šiais metais Lietuva, kartu su Latvija ir Estija, mini narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-metį. Pažymint šią datą Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai susitiks su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

JTGA paraštėse numatytas Lietuvos prezidento dalyvavimas Darnaus vystymosi tikslų aukšto lygio susitikime ir JAV prezidento Joe Bideno rengiamame pasaulio lyderių COVID-19 pandemijos suvaldymo valstybių vadovų susitikime. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu taip pat planuojami prezidento G. Nausėdos dvišaliai susitikimai.

Vizitą į Niujorką prezidentas išnaudos ir ekonominei diplomatijai. Programoje numatyti valstybės vadovo susitikimai su JAV bendrovių, planuojančių plėtrą Lietuvoje, atstovais.

Tradiciškai prezidentas susitiks su JAV lietuvių bendruomene Niujorke ir Čikagoje.

Atskira programa numatyta poniai Dianai Nausėdienei. Niujorke ji susitiks su JAV rytinės pakrantės lituanistinio švietimo atstovais, Čikagoje – lankysis Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedroje ir lituanistinėse mokyklose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt