Pasaulyje

2021.09.17 00:35

Macronas per derybas su Merkel ketina aptarti situaciją Ukrainoje ir Baltarusijoje

BNS2021.09.17 00:35

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad tarp temų, kurias jis ketina aptarti su ketvirtadienio vakarą derybų į Paryžių atvykstančia Vokietijos kanclere Angela Merkel, bus situacija Ukrainoje ir Baltarusijoje.

„Mes, be kita ko, aptarsime situaciją savo rytinėse kaimynėse, konkrečiai – Ukrainoje ir Baltarusijoje“, – prieš derybas kalbėjo E. Macronas.

A. Merkel savo ruožtu pareiškė, kad su E. Macronu aptars, „ar įmanoma sėkmė Normandijos formato rėmuose“, turėdama galvoje vadinamąjį Normandijos ketvertą, kuriam priklauso Vokietija, Prancūzija, Ukraina ir Rusija.

„Dabar Ukrainoje sudėtinga situacija, pažangos mažai“, – pridūrė ji.

Vokietijos kanclerė pažymėjo, kad dar viena svarbi derybų tema bus Afganistanas ir pagalbos afganams teikimas.

„Kalbėsime apie tai, ką reiškia NATO misijos Afganistane pabaiga, ir apie būsimas kovos su terorizmu misijas, ko galime pasimokyti iš šios [misijos] nesėkmingos pabaigos“, – kalbėjo A. Merkel.

Šios derybos yra veikiausiai vienas paskutiniųjų oficialių A. Merkel ir E. Macrono susitikimų. Rugsėjo 26 dieną Vokietijoje vyks parlamento rinkimai, o A. Merkel jau prieš kelerius metus yra pareiškusi, kad nebesieks dar vienos kadencijos kanclerio poste.

Pastaraisiais metais A. Merkel palaikė itin intensyvius ryšius su E. Macronu, reguliariai aptardama su juo tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt