Pasaulyje

2021.09.16 14:30

PSO stabdo „Sputnik V“ vakcinos tvirtinimą – Rusijoje fiksavo gamybos pažeidimus

LRT.lt2021.09.16 14:30

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sustabdė rusiškos „Sputnik V“ vakcinos nuo COVID-19 tvirtinimo procedūras po to, kai nustatė kelis preparato gamybos pažeidimus. Europos vaistų agentūra (EVA) taip pat dar nėra pripažinusi šios vakcinos kaip saugios.

PSO atstovas Jarbas Barbosa sakė, kad gegužę surengta organizacijos misija Rusijoje nustatė, kad viena iš įstaigų, kur gaminamas preparatas „neatitiko geriausių gamybos praktikų“. Anksčiau PSO skelbė esanti susirūpinusi dėl galimos gaminamo preparato užterštumo rizikos.

„The Moscow Times“ apklausti ekspertai teigė, kad tai gali paveikti ir patį vakcinos efektyvumą, kuris tebėra nepatvirtintas nepriklausomais tyrimais.

Anot PSO, prieš vakcinos patvirtinimą turėtų būti surengta nauja misija į preparatą gaminančias įstaigas Rusijoje.

Rusija tvirtina, kad šalies mokslininkų sukurta vakcina nuo COVID-19 yra efektyvi 91,6 proc. atvejų ir dar vasarį padavė prašymus PSO ir EVA autorizuoti skubų vakcinos naudojimą. Tačiau organizacijos teigia tebelaukiančios, kol vakcinų gamintojai „pateiks visus duomenis“.

Rusija buvo pirmoji valstybė pasaulyje paskelbusi apie sukurtą vakciną nuo COVID-19, tačiau jos efektyvumas nebuvo patvirtintas, o skelbtuose viešuose duomenyse užsienio mokslininkai nustatė netikslumų. Nepaisant to, Maskva siūlė šią vakciną įsigyti užsienio valstybėms, sudarė sandorius su keliasdešimt šalių, o pačioje Rusijoje gyventojai skiepijasi vangiai, kaip vieną to priežasčių nurodydami nepasitikėjimą vakcina dėl informacijos stygiaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt