Pasaulyje

2016.09.29 09:42

JAV Kongresas balsavo prieš Obamos veto teisės aktui

BNS, LRT.lt2016.09.29 09:42

JAV Kongresas trečiadienį didžiąją balsų dauguma panaikino prezidento Baracko Obamos veto teisės aktui, kuris leistų Rugsėjo 11-osios teroro aktų aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją.

Per šį svarbų balsavimą Senatas ir Atstovų Rūmai pritarė, kad prezidento veto būtų atmestas. Įstatymo projektas taps įstatymu, kurio bus privaloma laikytis.

Aukų artimieji užginčijo prezidento sprendimą. Jie šį įstatymą rėmė, nes yra įsitikinę, kad Saudo Arabijos vyriausybė prisidėjo prie beveik 3 tūkst. žmonių pražudžiusių išpuolių.

Penkiolika iš 19 lėktuvus užgrobusių įtariamųjų buvo Saudo Arabijos piliečiai, tačiau jų sąsajos su vyriausybe nepatvirtintos. Saudo Arabijos vyriausybė ryšius su išpuolių organizatoriais neigia.

Išslaptintuose dokumentuose liudijama, kad JAV žvalgyba turėjo įtarimų dėl Saudo Arabijos vyriausybės sąsajų su išpuolių organizatoriais.

Baltųjų rūmų teigimu, B. Obama įstatymą vetavo ne dėl Saudo Arabijos, o dėl susirūpinimo, kad šis teisės aktas gali sukurti pavojingą precedentą, kuris pamintų nepriklausomo imuniteto principą.

Panašų susirūpinimą taip pat išreiškė Europos Sąjunga ir daug kitų šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.