Pasaulyje

2021.09.15 15:58

Knyga atskleidžia JAV generolo baimę – dėl Trumpo ketinimų 2 kartus skambino Pekinui

LRT.lt2021.09.15 15:58

Naujoje žurnalistų Bobo Woodwardo ir Roberto Costa knygoje „Pavojus“ („Peril“), kuri bus išleista netrukus, aprašoma, kad JAV jungtinio štabo vadas generolas Markas Milley du kartus skambino Kinijos kariuomenės vadui generolui Li Zuocheng, nes baiminosi, kad prezidentas Donaldas Trumpas gali sukelti karą.

Tai atskleidė leidinys „The Washington Post“, kurį cituoja agentūra „Reuters“. JAV kariuomenės vadas savo Kinijos kolegai skambino 2020-ųjų spalio 30 d., kai buvo likusios 4 dienos iki prezidento rinkimų, kuriuos D. Trumpas pralaimėjo, ir darkart sausio 8-ąją, praėjus dviem dienom po to, kai D. Trumpo rėmėjai šturmavo Kapitolijų.

Skambučiuose M. Milley bandė siekė užtikrinti Li Zuochengą, kad padėtis JAV yra stabili ir jos nesiruošia pulti. O jei būtų rengiama ataka, jis apie tai iš anksto perspėtų savo kolegą.

B. Woodwardas ir R. Costa teigia savo knygoje besiremiantys interviu su 200 šaltinių.

Išplatintame pranešime D. Trumpas išreiškė abejonę dėl tokių teiginių ir istoriją pavadino „sufabrikuota“. Jis esą „niekada negalvojo pulti Kinijos“, o už tokius poelgius M. Milley esą būtų teisiamas už išdavystę. Generolas teiginių nekomentavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.