Pasaulyje

2021.09.15 15:21

Europarlamentarai apie von der Leyen kalbą: tai Lietuvos diplomatijos pergalė

LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2021.09.15 15:21

Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen skaitė jau antrąjį savo metinį pranešimą. Kalbos klausiusiems Lietuvos politikams ji paliko stiprų įspūdį, o tai, kad migrantų krizė, su kuria susiduria Lietuva buvo pavadinta hibridine Lukašenkos ataka, politikai laiko didele Lietuvos diplomatijos pergale.

Tačiau kai kurių akcentų pritrūko, pavyzdžiui, didesnio dėmesio Rusijos keliamai grėsmei ar LGBT bendruomenės klausimams.

Žinios. Miglotas didžiausios neformaliojo ugdymo įstaigos šalyje likimas: svarstoma įkurti pradinę mokyklą

„Kėliau sau klausimą ir galvojau, kodėl buvo nuspręsta neminėti. Nežinau, ar tikrai toks buvo išskaičiavimas, kaip aš supratau, kad Putinas ir Kremlius labai nori būti svarbūs visur. Jie nori, kad apie juos visi kalbėtų ir svarbiausia, kad jų visi bijotų. Kad visi gyventų baimėje, tai gali būti viena priežastis“ – sakė europarlamentarė Rasa Juknevičienė.

„Žmogaus teisės buvo, be jokios, abejonės dalis kalbos, galbūt (EK) prezidentė labiau akcentavo tuos nuskriaustus žmones pandemijos metu, ypatingai padidėjusį smurtą artimoje aplinkoje, moterų vaidmenį visuomenėje. Bet komisijoje, manau, taip pat ir EP, tokio klausimo netgi nekyla, kad žmogaus teisės būtų taikomos pasirinktinai“ – aiškino eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

Europos Parlamento narys Juozas Olekas po kalbos LRT TELEVIZIJAI sakė, kad Lietuva anksčiau neišreiškė solidarumo su pietinėmis Europos valstybėmis, kai jas ištiko migracijos krizė, o dabar „požiūris pasikeitė“.

„Pirmininkė labai aiškiai pasakė, kad ji remia Lietuvos ir kitų šalių pastangas apsaugoti savo sienas. Ir kad ji siūlo iniciatyvą dėl naujos migracijos ir pabėgėlių politikos. (...) Matau tam tikrą perspektyvą, kad būtų galima susitarti“, – pažymėjo J. Olekas.

Anot J. Oleko, Lietuva dabar turi rodyti iniciatyvą, kad šie dokumentai būtų priimti.

EK vadovės kalbą įvertinęs Olekas: nemanau, kad pranešimas sustiprėja, jei skaičiuojame, kiek kartų paminėta Rusija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.