Naujienų srautas

Pasaulyje2012.06.25 10:53

Rusija vėl bandys į Siriją nugabenti sraigtasparnius

ELTA 2012.06.25 10:53

Rusijos laivas, kuris buvo priverstas nuo Didžiosios Britanijos krantų pasukti atgal ir grįžti į Rusiją, dar kartą bandys į Siriją pristatyti savo krovinį ir šį kartą plauks su palyda, pranešė „The Telegraph“,

Rusijos laivas, kuris buvo priverstas nuo Didžiosios Britanijos krantų pasukti atgal ir grįžti į Rusiją, dar kartą bandys į Siriją pristatyti savo krovinį ir šį kartą plauks su palyda, pranešė „The Telegraph“.

Krovininis laivas „Alaed“, kuris gabeno karinius sraigtasparnius ir oro gynybos sistemas, buvo priverstas grįžti į Rusiją, nes Didžiosios Britanijos vyriausybės paliepimu bendrovė atšaukė laivo draudimą. Po Karibų salos Kiurasao vėliava plaukęs laivas „Alaed“ grįžo į Murmansko uostą.

Rusija pranešė, kad baiminosi, jog Didžiosios Britanijos pajėgos gali bandyti šturmuoti laivą, nes Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas svarstė tokią galimybę.

Maskva pranešė, kad „Alaed“ išplauks vėl – tik šį kartą su Rusijos vėliava. Tai reiškia, kad bet koks bandymas šturmuoti laivą gali sukelti tarptautinio masto incidentą. Be to, laivą lydės mažiausiai vienas laivas, tačiau jis bus ne karinis.

Rusija teigia, kad į Siriją gabena šiai šaliai priklausančius sraigtasparnius, kuriuos suremontavo, ir tvirtina, kad Sirijai tiekia tik tokius ginklus, kuriais galima gintis nuo užsienio pajėgų, bet nenaudoti prieš civilius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi