Pasaulyje

2016.09.28 17:18

Estijos atstovė Europos Audito Rūmuose K. Kaljulaid kandidatuos į prezidento postą

BNS2016.09.28 17:18

Estijos atstovė Europos Audito Rūmuose Kersti Kaljulaid antradienį sutiko kandidatuoti į šalies prezidentus ir trečiadienį pradeda konsultacijas su parlamento frakcijomis.

K. Kaljulaid paprašė žiniasklaidos užtikrinti jai normalias darbo sąlygas ir leisti ramiai susitikti su parlamento frakcijų nariais.

Ji pažymėjo, kad kandidatavimas yra valstybės vadovo postą – didžiulė atsakomybė, kurios ji nusprendė imtis, kai palaikymą jai pareiškė šešių parlamento frakcijų lyderiai.

Kaip jau pranešta, antradienį Estijos parlamento seniūnų taryba, kurią sudaro frakcijų lyderiai ir trys parlamento vadovybės nariai, pasiūlė K. Kaljulaid kelti savo kandidatūrą prezidento rinkimuose.

Parlamento pirmininkas Eiki Nestoras išreiškė įsitikinimą, kad K. Kaljuland užsitikrins pakankamą įstatymų leidėjų paramą, kad per balsavimą parlamente spalio 3 dieną būtų išrinkta prezidente.

1968 metais Tartu gimusi K. Kaljulaid 1982-aisiais baigė biologijos studijas Tartu universitete, o 2001 metais čia įgijo verslo vadybos magistro laipsnį.

1998–1999 metais ji dirbo „Hansapank Market“ investicinės bankininkystės skyriaus projektų vadove ir netrukus tapo tuometinio premjero Marto Laaro patarėja ekonomikos klausimais,

Nuo 2004 metų kovo K. Kaljulaid dirba Europos Audito Rūmuose – vienoje svarbiausių Europos Sąjungos institucijų, prižiūrinčioje Bendrijos lėšų naudojimą.

2001–2004 metais K. Kaljulaid buvo konservatyvios partijos „Tėvynė“ narė.

Estijos rinkikų kolegijai praėjusį šeštadienį per du balsavimus nepavyko išrinkti i dvi kadencijas prezidento poste dirbusio liberalo Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, todėl šis procesas grįžta į parlamentą.

Parlamentas praėjusį mėnesį taip pat nesugebėjo išrinkti naujo prezidento, todėl buvo sušaukta Rinkikų kolegija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt