Pasaulyje

2021.09.15 11:46

Tyrimas: Lavrovas turi meilužę, kuri itin įtakinga ministerijoje ir yra sukaupusi milžiniškus turtus

LRT.lt2021.09.15 11:46

Rusijos Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas turi slaptą meilužę Svetlaną Poliakovą, kuri ministerijoje dirba nuo 2014 metų ir dėl artimų ryšių su ministru yra itin įtakinga. Jai taip pat priklauso keli prabangūs nekilnojamojo turto objektai, atskleidė Rusijos „Important Stories“ (iStories) tiriamosios žiniasklaidos leidinys, kurį cituoja „Radio Svoboda“.

Apie šiuos ryšius leidiniui paliudijo venas URM darbuotojas. S. Poliakovai ir jos šeimai priklauso nekilnojamo turto objektai Rusijoje ir Didžiojoje Britanijoje, jų vertė – apie 12 mln. eurų, taip pat jie yra sukaupę nemažą butų ir ištaigingų automobilių kolekciją. Tai sunkiai dera su gana vidutinišku oficialiu S. Poliakovos atlygiu už darbą ministerijoje.

Anot iStories, S. Poliakova į svarbias pareigas ministerijoje paskyrė kelis pažįstamus asmenis, o su paskyrimais nesutikę darbuotojai buvo priversti išeiti iš darbo. Šaltiniai sakė, kad neoficialiai moters draugai ją vadina „Svetlana Lavrova“.

Moteris buvo apdovanota Rusijos Stačiatikių Bažnyčios ordinu už darbą diplomatinėje tarnyboje, bet kokias pareigas ji užima ministerijoje, neaišku.

Leidinio gauti skrydžių duomenys taip pat rodo, kad pora kelis kartus keliavo kartu į Sočį, kur moteriai priklauso apie 500 tūkst. eurų vertės prabangus butas. S. Poliakovai priklauso butas ir prestižiniame Maskvos rajone, jo vertė apie 8 mln. eurų.

Moters duktė Polina yra 999 metų išsinuomojusi butą prabangiame Londone rajone Kensingtone už daugiau kaip 5 mln. eurų. Keliuose vaizdo įrašuose S. Poliakova užfiksuota kartu su S. Lavrovu ir Vladimiru Putinu per jų vizitą Rusijos stačiatikių katedroje.

Nei S. Poliakova, nei Rusijos Užsienio reikalų ministerija šios informacijos nekomentuoja.

S. Lavrovas yra vienas iš V. Putino sukurtos „Vieningosios Rusijos“ partijos vedlių sekmadienį vyksiančiuose Dūmos rinkimuose.

Anksčiau iStories Rusijos valdžia paskelbė „užsienio agentu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.