Pasaulyje

2021.09.15 11:22

Britų atsakas į Pekino sankcijas: į Britanijos parlamentą neįleidžiamas Kinijos ambasadorius

BNS2021.09.15 11:22

Kinijos ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje uždrausta lankytis parlamente, jam pasakyta, kad jis negali patekti į pastatą ir trečiadienį kreiptis į abejų parlamento rūmų narių grupę. 

Bendruomenių Rūmų pirmininkas Lindsay Hoyle`as antradienį sakė, kad kinų ambasadoriui Zheng Zeguangui nedera ateiti į parlamentą, nes Kinija paskelbė sankcijas septyniems britų parlamentarams dėl jų kritikos žmogaus teisių padėties Kinijoje klausimu.

Zheng Zeguangas turėjo dalyvauti parlamentinės grupės, kuruojančios JK ir Kinijos santykius, organizuojamame priėmime Bendruomenių Rūmuose.

Lordų Rūmų pirmininkas Johnas McFallas sutiko, kad suplanuotas susitikimas, „atsižvelgiant į dabartines sankcijas [britų parlamento] nariams, turėtų vykti kitur“.

Kinija kovo mėnesį paskelbė sankcijas septyniems britų politikams, tarp jų įtakingiems konservatorių parlamentarams Iainui Duncanui Smithui ir Tomui Tugendhatui, kritikavusiems Kinijos elgesį su uigūrų mažuma Sindziango regione.

Kiek anksčiau Didžioji Britanija, JAV, Kanada ir Europos Sąjunga paskelbė sankcijų kinų pareigūnams dėl Sindziango.

Britų parlamentarai, kuriems taikomos Kinijos sankcijos, sveikino draudimą ambasadoriui ir sakė, kad leidimas Zheng Zeguangui ateiti į parlamento pastatą būtų buvęs įžeidimas.

Kinijos ambasada JK pasmerkė sprendimą ir sakė, kad jis pakenks abiejų šalių interesams.

„Šis niekingas ir bailus tam tikrų asmenų JK parlamente... trukdymas normaliam Kinijos ir JK bendravimui ir bendradarbiavimui, siekiant asmeninės politinės naudos, prieštarauja abiejų šalių žmonių norams ir kenkia jų interesams“, – sakoma ambasados pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.