Pasaulyje

2016.09.28 13:11

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange`o apklausai

ELTA 2016.09.28 13:11

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks“ įkūrėjo Juliano Assange`o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus“, – pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Australas J. Assange`as bus apklaustas dėl kalinimų seksualiniais nusikaltimais. Jis jau ilgiau kaip ketverius metus gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone, kad išvengtų išdavimo Švedijai. J. Assange`as baiminasi, kad iš ten bus perduotas JAV, kur jam gresia teismas dėl paslapčių atskleidimo.

Dėl šios priežasties Švedija ir Ekvadoras susitarė spalio 17-ąją apklausti J. Assange`ą ambasados pastate. Prokuroras Wilsonas Toianga apklausą vykdys ispanų kalba per vertėją, sakė G. Chiriboga.

Apklausoje dalyvaus ir švedės Ingrid Isgren iš Vesteroro prokuratūros bei Cecilia Redell iš Stokholmo kriminalinės policijos. Jos taip pat turi teisę pateikti klausimus J. Assange`as, „bet šiuos klausimus vertins Ekvadoro prokuratūra“.