Pasaulyje

2021.09.15 09:27

Žiniasklaida: Talibano lyderiai susipyko, vienas grupuotės įkūrėjų Baradaras paliko Kabulą

LRT.lt2021.09.15 09:27

Praėjusią savaitę kilo rimtas nesutarimas tarp Talibano vadovų dėl naujos Afganistano Vyriausybės sudėties. Dėl ginčo vicepremjero pareigas užimantis vienas grupuotės įkūrėjų mula Abdulas Ghanis Baradaras galimai išvyko iš Kabulo į Kandaharą, BBC sakė šaltiniai grupuotėje.

Oficialiai Talibanas neigia bet kokius vadovybės nesutarimus, tačiau A. G. Baradaras nesirodė viešumoje kelias pastarąsias dienas.

Vienas BBC šaltinis nurodė, kad Afganistano prezidento rūmuose įvyko A. G. Baradaro ir įtakingam Haqqani tinklui priklausančio Khalilo ur-Rahmano Haqqani ginčas, pastarasis laikinojoje Vyriausybėje užima Pabėgėlių reikalų ministro pareigas.

Šaltiniai nurodė, kad ginčas įvyko dar praėjusią savaitę, o Talibano lyderiai nesutarė, nes A. G. Baradaras išreiškė nepasitenkinimą laikinosios Vyriausybės sudėtimi.

A. G. Baradaras buvo pirmasis aukšto rango Talibano lyderis užmezgęs kontaktą su JAV prezidentu, jis dalydavo taikos ir amerikiečių karių išvedimo derybose su JAV Dohoje. Tuo tarpu Haqqani tinklas yra itin įtakinga Talibano dalis, surengusi kelias kruvinas atakas prieš buvusias Afganistano vyriausybines pajėgas ir Vakarų koaliciją.

Talibanas išplatino garso įrašą, kuriame tariamai kalbantis A. G. Baradaras neigia gandus apie nesantaiką, bet BBC negalėjo patvirtinti įrašo autentiškumo.

Aukščiausiasis Talibano lyderis Hibatullah Akhundzada padėties nekomentavo. Jis nė karto nėra pasirodęs viešumoje, tik figūruoja platinamuose vaizdo įrašuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.