Pasaulyje

2021.09.15 07:04

Buvęs Meksikos narkotikų kartelio lyderis nuteistas kalėti 28 metus

BNS2021.09.15 07:04

Meksikos teismas buvusį narkotikų baroną Vicente Carrillo Fuentesą, vadovavusį vienam pagrindinių šalies kartelių, nuteisė 28 metus kalėti, antradienį paskelbė prokurorai.

„El Viceroy“ pravarde žinomas V. Carrillo Fuentesas yra Chuareso narkotikų kartelio įkūrėjo brolis. Per šio kartelio kovas su konkurentais, teigiama, žuvo tūkstančiai žmonių.

Amado Carrillo Fuentesas buvo laikomas vienu svarbiausių narkotikų kontrabandininkų Lotynų Amerikoje, bet 1997-aisiais mirė per plastinę operaciją Meksike.

V. Carrillo Fuentesas buvo sučiuptas 2014 metais šiaurinėje Koahuilos valstijoje dėl kaltinimų organizuotu nusikalstamumu ir narkotikų kontrabanda.

Tuometinė JAV kovos su narkotikais administracijos vadovė Michele Leonhart tada pasveikino Meksiką sučiupus „vieną liūdniausiai per visą istoriją pagarsėjusių narkotikų kontrabandininkų“.

Siudad Chuareso mieste prie JAV Teksaso valstijos sienos įsikūręs Chuareso kartelis kovojo su Joaquino Guzmano, pravarde Neūžauga, Sinaloa karteliu dėl svarbaus narkotikų kontrabandos kelio kontrolės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.