Ispanijoje, Belgijoje ir Vokietijoje policija sulaikė penkis asmenis, galimai subūrusius kuopelę, kuri skleidė džihadistų propagandą ir siekė pritraukti kovotojų į grupuotę „Islamo valstybė“ (IS), pranešė pareigūnai.
Ispanijos vidaus reikalų ministerija nurodė, kad trečiadienį areštuoti penki įtariamieji dirbo IS grupuotei ir skleidė informaciją keliuose tinklapiuose. Tarp jų buvo ir socialinio tinklo paskyra „Islam en Espanol“ (Islamas ispaniškai), kurią valdė du įtariamieji, sulaikyti Belgijoje ir Vokietijoje. Nurodoma, kad šis tinklapis turėjo 32 500 sekėjų.
Ministerijos pranešime teigiama, kad trys kuopelės nariai buvo areštuoti Ispanijoje.
Jame sakoma, kad grupuotė naudojosi tinklapiais, kad ragintų vykdyti džihadistines atakas, šlovintų IS ginkluotą grupuotę ir verbuotų naujus narius.
Informacijos apie penkių sulaikytųjų tapatybes kol kas nėra.