Pasaulyje

2016.09.28 10:47

JAV didina pagalbą Sirijai

ELTA 2016.09.28 10:47

Jungtinės Valstijos padidino savo paramą Sirijai 400 mln. JAV dolerių (356 mln. eurų), tvyrojant raginimams iš Alepo miesto išgabenti sužeistuosius. Naujausias Sirijos režimo puolimas nusinešė dar 13 žmonių gyvybes, rašo „Deutsche Welle“.

Padidinus skiriamą pagalbą dar 400 mln. dolerių, skaičiuojama, kad nuo pilietinio karo pradžios 2011 metais Sirijai JAV bus iš viso skyrusi apie 5,9 mlrd. dolerių. Apie pagalbos didinimą antradienį paskelbė JAV Valstybės departamentas.

Pinigai paskirti siekiant padėti Jungtinėms Tautoms (JT) ir nepriklausomoms labdaros organizacijoms suteikti žmonėms medicininę priežiūrą, pastogę, maisto ir švaraus geriamojo vandens.

Apie savo įsipareigojimą JAV paskelbė po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Raudonasis Kryžius ragino sužeistus ir sergančius civilius evakuoti iš apsiaustų Sirijos Alepo miesto sričių. PSO nori, kad sužeisti civiliai būtų evakuoti skubiai.

Rusijos naikintuvų remiamas Sirijos režimas praėjusią savaitę pradėjo puolimą, siekdamas perimti sukilėlių kontroliuojamas teritorijas karo nuniokotame Alepo mieste, kai, subombardavus humanitarinės pagalbos konvojų, žlugo naujausios paliaubos.

Anot PSO, miestui, apie 250 tūkst. civilių, trūksta medicininės pagalbos.

„Visi prieigos maršrutai į rytinę Alepo dalį uždaryti, civiliams nepalikta galimybės palikti apsiaustą miestą“, – teigiama PSO pranešime.