Pasaulyje

2016.09.28 07:54

Pasaulio banko vadovu perrinktas J. Yong Kimas

BNS 2016.09.28 07:54

Pasaulio banko valdyba vienbalsiai pritarė, kad šios organizacijos prezidentas Jimas Yong Kimas dirbtų antrą kadenciją, antradienį paskelbė šis pasaulinis skolintojas.

J. Yong Kimas buvo vienintelis kandidatas per rinkimus, kuriuos kritikavo Pasaulio banko darbuotojai ir aktyvistai. Jie tvirtino, kad šiam procesui stinga skaidrumo ir kad jame dominavo Jungtinės Valstijos.

Pranešime apie priimtą sprendimą Pasaulio banko valdyba išreiškė tvirtą palaikymą J. Yong Kimo veiklai per pirmą kadenciją – be kita ko, iškeltą tikslą iki 2030 metų eliminuoti pasaulyje didžiausią skurdą, taip pat vidinę reorganizaciją, turėjusią pagerinti veiklos koordinavimą, bet išprovokavusią darbuotojų nepasitenkinimą.

Valdyba nurodė, kad J. Yong Kimo dėtos pastangos sumažinti Pasaulio banko administracines išlaidas leido sutaupyti 400 mln. JAV dolerių, o šie pinigai buvo reinvestuoti į kitokią banko uždavinius atitinkančią veiklą.

„Valdybos nariai išreiškė pasitenkinimą, kad Išlaidų apžvalga yra vykdoma ir leidžia organizacijai padidinti savo paramą šalims bei sutelkti dėmesį, kad greičiau būtų pasiekta rezultatų“, – sakoma pranešime.

Nauja J. Yong Kimo kadencija prasidės ateinančių metų liepą.

Pagal nerašytą taisyklę Jungtinės Valstijos, didžiausios Pasaulio banko finansuotojos, parinkdavo visus šios institucijos prezidentus nuo jos įkūrimo po Antrojo pasaulinio karo. Visgi kai jo kandidatūra buvo pirmąkart pasiūlyta 2012 metais, J. Yong Kimas buvo pirmasis JAV iškeltas veikėjas, susidūręs su konkurencija – tąsyk jo varžove tapo Nigerijos finansų ministrė Ngozi Okonjo-Iweala.

J. Yong Kimas sulaukė JAV palaikymo beveik iškart, kai prasidėjo naujas kandidatų kėlimo laikotarpis. Ko gera, tai atgrasė jo potencialius varžovus nuo mėginimo dalyvauti konkurse, tad 2012-ųjų scenarijus nebepasikartojo.

Tačiau Pasaulio banko darbuotojų asociacija praeitą mėnesį išsakė aštrios kritikos ir pabrėžė, kad tarp 15 tūkst. šios organizacijos darbuotojų tvyro didelis nepasitenkinimas esama padėtimi. Pareiškime buvo pabrėžta, kad banke yra iškilusi „vadovavimo krizė“.