Pasaulyje

2021.09.14 11:55

Popiežius ragina Europą neužsiverti kitiems: krikščionybė neleidžia žmonių laikyti našta

LRT.lt2021.09.14 11:55

Viešėdamas Slovakijoje popiežius Pranciškus pirmadienį perspėjo dėl pavojaus, kai per didelis dėmesys skiriamas individų teisėms ir kultūriniams karams, o ne bendrojo gėrio siekimui. Esą tai nesustiprins laisvės padėties.

„Tikėjimo druska veikia ne žemiškomis sąlygomis, ne veldamasi į kultūrinius karus, bet tyliai ir nuolankiai sėdama Dievo karalystės sėklas, ypač per labdarą“, – sakė popiežius Pranciškus.

Primindamas komunistinę Rytų Europos patirtį, Katalikų Bažnyčios vadovas pabrėžė, tautos turi vengti savanaudiško ir perdėtai gynybinio mentaliteto. „Brolybė yra būtina (Europos) integraciniame procese, kurio būtinybė tik auga“, – sakė pontifikas.

Popiežius taip pat kritikavo besąlyginį pelno siekimą, kuris skaldo žmoniją ir kartojo Vengrijoje išsakytas mintis, kad Europa neturi užsiverti žmonėms, kuriems reikia pagalbos.

„Tegu Europa išsiskiria savo solidarumu, kuris, peržengdamas sienas, gali ją grąžinti į istorijos centrą. (...) Niekas neturi būti stigmatizuojamas ar patirti diskriminaciją. Mūsų krikščioniškas požiūris į kitus neleidžia jų laikyti našta ar problema, bet veikiau (verčia laikyti) juos broliais ir seserimis, kuriems turime padėti ir juos apsaugoti“, – sakė pontifikas.

Sekmadienį viešėdamas Vengrijoje popiežius Pranciškus atmetė prieš migrantus nukreiptą šalies premjero Viktoro Orbano poziciją ir paragino vengrus „ištiesti savo rankas visiems“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.