Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėjos grėsmė: JAV į Guamo salą siunčia priešraketinę gynybą

15min.lt 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėjai ir toliau demonstruojant karingą retoriką, JAV pranešė į Ramiajame vandenyne esančią Guamo salą siunčianti priešraketinę gynybą, skelbia naujienų tarnyba BBC. Tuo metu Pietų Korėja praneša pastebėjusi, kad Šiaurės Korėjoje pergabenamas objektas, panašus į vidutinio nuotolio raketą.

Šiaurės Korėjai ir toliau demonstruojant karingą retoriką, JAV pranešė į Ramiajame vandenyne esančią Guamo salą siunčianti priešraketinę gynybą, skelbia naujienų tarnyba BBC. Tuo metu Pietų Korėja praneša pastebėjusi, kad Šiaurės Korėjoje pergabenamas objektas, panašus į vidutinio nuotolio raketą.

Naujausiuose pranešimuose iš Šiaurės Korėjos teigiama, kad kariuomenei duoti galutiniai nurodymai pradėti branduolinius smūgius. Pastarosiomis savaitėmis iš šios šalies sklinda grasinimai tiek JAV, tiek Pietų Korėjai.

Paskutiniame pranešime JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis teigia, kad Šiaurės Korėja JAV ir jos sąjungininkams kelia „realų ir akivaizdų pavojų“.

Ketvirtadienį Šiaurės Korėja blokavo Pietų Korėjos prieigą prie Kesongo bendrosios pramoninės zonos, kuri yra 10 km nuo pasienio Šiaurės Korėjos pusėje.

JAV trečiadienį pranešė, kad ateinančiomis savaitėmis panaudos mobilią didelio nuotolio gynybinę priešbalistinių raketų sistemą. Ši sistema apima ant vilkiko sumontuotą paleidimo bokštelį, raketas, sekimo radarus, gaisro kontrolės sistemą.

Pentagonas paskelbė, kad imantis atsargumo priemonių tokia sistema bus nugabenta į Guamą, „siekiant sustiprinti regioninę gynybos poziciją prieš Šiaurės Korėjos regioninę balistinių raketų grėsmę“.

„JAV išlieka budri Šiaurės Korėjos provokacijoms ir yra pasirengusi ginti JAV teritoriją, mūsų sąjungininkus ir mūsų nacionalinius interesus“, – paskelbė Pentagonas.

JAV jau turėjo planų šią gynybos sistemą siųsti į Guamą, tačiau, anot analitikų, ne tokiomis aplinkybėmis.

Priešraketinės gynybos palaikymo grupės vadovas Riki Ellisonas BBC teigė, kad Pentagono sprendimas pagreitinti sistemos nugabenimą parodo, kaip rimtai Vašingtonas vertina Šiaurės Korėjos grasinimus. Pasak jo, šis žingsnis turėtų būti vertinamas kaip gynybinis, o ne kaip siekis padidinti įtampą. Be to, ši sistema apsaugotų tik Guamą ir apylinkes, tačiau neapgintų Pietų Korėjos ar Japonijos.

BBC skelbia, jog savo karine retorika Šiaurės Korėja siekia Vašingtonui daryti spaudimą pradėti naujas derybas ir tikisi formalios taikos sutarties.

Tuo metu Pietų Korėja skelbia ketvirtadienį Šiaurės Korėjos teritorijoje užfiksavusi objekto, o tai gali būti vidutinio nuotolio balistinė raketa „Musudan“, pergabenimą į rytinę pakrantę, skelbia lenta.ru. Tokią informaciją paviešino Pietų Korėjos agentūra, taip pat Japonijos laikraštis. Oficialaus šios informacijos patvirtinimo nėra.

Anot vieno šaltinio, neaišku, ar Šiaurės Korėja ketina paleisti raketą, ar tiesiog nori pademonstruoti savo jėgą.

Manoma, kad „Musudan“ raketa gali nuskrieti apie 3 000 km ir pasiektų Pietų Korėją, Japoniją ir JAV priklausančią Guamo salą Ramiajame vandenyne.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi