Pasaulyje

2016.09.27 22:44

Sirijos kariuomenė perėmė vieno Alepo rajono kontrolę

ELTA 2016.09.27 22:44

Sirijos kariuomenė antradienį iš sukilėlių atkovojo vieno Alepo rajono kontrolę. Tai įvyko po kelių intensyvaus bombardavimo dienų, pražudžiusių dešimtis žmonių ir paskatinusių prabilti apie karo nusikaltimus, skelbia AFP.

Po praėjusią savaitę paskelbtų planų atsiimti viso Alepo miesto kontrolę Sirijos vyriausybę palaikančios pajėgos užėmė Farafiros rajoną, esantį į šiaurės vakarus nuo istorinės Alepo tvirtovės, agentūrai AFP pranešė kariuomenės šaltinis.

„Neutralizavę daug teroristų... daliniai šiuo metu išminuoja teritoriją“, – teigė šaltinis.

Šis postūmis įvyko po kelių dienų, kai Sirija ir Rusija intensyviai bombardavo sukilėlių valdomus Alepo rajonus. Tai buvo vienas nuožmiausių bombardavimų per šį penkerius metus trunkantį konfliktą. Sirija ir Rusija tokių veiksmų ėmėsi, praėjusią savaitę žlugus Maskvos ir Vašingtono sutartoms paliauboms.

Tokie nuožmūs antskrydžiai prieš Alepą privertė Vakarus apkaltinti Rusiją galimai vykdant karo nusikaltimus. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino „nepriimtinais“.

Sirijos žmogaus teisių stebėsenos grupė pranešė, kad per praėjusią savaitę pradėtus vykdyti antskrydžius Alepe jau žuvo 155 žmonės.