Pasaulyje

2021.09.14 10:21

Rusijos „Wagner“ samdiniai gali vykti į Malį, kur tarnauja ir Lietuvos kariai

LRT.lt2021.09.14 10:21

Rusijos samdinių kompanija „Wagner“ gali siųsti iki 1 tūkst. savo kovotojų į Malį, kur dabar veikia Prancūzijos vadovaujama antiteroristinė misija „Barkhane“. Lietuvos kariai taip pat tarnauja šalyje, o neseniai Paryžius kvietė kitas Europos Sąjungos valstybes, tarp jų ir Lietuvą, padidinti savo karinį indėlį.

Šiuo metu Malyje antiteroristinėje misijoje tarnauja apie 5 tūkst. Prancūzijos karių, Lietuvos prašoma prisidėti prie operacijos „Takuba“.

„Reuters“ diplomatiniai šaltiniai sakė, kad Malio karinė chunta gali sudaryti sutartį su „Wagner“ dėl 1 tūkst. samdinių atsiuntimo, kurie saugotų svarbius šalies asmenis.

„Malio viešoji nuomonė palaikytų glaudesnį bendradarbiavimą su Rusija“, – nurodė Malio gynybos ministerijos atstovas.

Birželį Prancūzijos prezidentas laiške Gitanui Nausėdai prašė, kad Lietuva sustiprintų savo buvimą ir atsiųstų papildomų karių. Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys rugsėjo pradžioje interviu 15min sakė pritariantis Lietuvos dalyvavimui misijoje, bet politinis sprendimas esą turėtų būti priimtas artimiausiais mėnesiais.

Dabar Lietuvos kariai tarnauja Jungtinių Tautų MINUSMA misijoje Malyje, spalį Lietuva į Gao provinciją siųs jau 10-ąją karių rotaciją, kurie užtikrina Vokietijos karių bazės perimetro saugumą.

2013 m. pradėta MINUSMA misija laikoma viena pavojingiausių, čia žuvo apie 200 Vakarų valstybių karių. 2019 m. per sprogimą buvo sužeisti 5 Estijos kariai, kai savižudis sprogdintojas puolė Gao karinę bazę.

Privati karinė kompanija „Wagner“ priklauso „Putino virėju“ vadinamam Jevgenijui Prigožinui, jos samdiniai veikė Rytų Ukrainoje, Sirijoje, Afrikos ir kitose valstybėse, jie yra kaltinami karo nusikaltimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.