Pasaulyje

2016.09.27 18:19

JT perspėjo JAV dėl vergovės skriaudos atlyginimo

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.09.27 18:19

Jungtinių Tautų (JT) ekspertai teigia, kad Jungtinės Valstijos turėtų atlyginti afroamerikiečiams vergovės skriaudą. Organizacijos ekspertų darbo grupė perspėja, kad juodaodžiai Amerikoje išgyvena „žmogaus teisių krizę“.

Tokią išvadą parengusios darbo grupės teigimu, vergų palikuonims būtų galima mokėti reparacijas, kurios veiktų kaip „skolos pašalpa“. Organizacijos ekspertai taip pat mano, jog dabar šalies valdžia nėra įsipareigojusi siekti teisybės visiems iš Afrikos kilusiems žmonėms.

Pasak ataskaitos rengėjų, šiandien Amerikoje juodaodžių išgyvenamą „žmogaus teisių krizę“ esą kursto ne tik viešojoje erdvėje – įskaitant ir prezidento rinkimų kampaniją – pasitaikantys rasistinės retorikos atvejai, bet ir incidentai, kai policijos pareigūnai lieka nenubausti nušovę beginklį juodaodį.

Tuo metu Organizacija „Human Rights Watch“ atkreipia dėmesį, kad nors Amerikoje visų rasių atstovai linkę vienodai nusikalsti, prieš juodaodžius esą dažnai taikomi griežtesni suėmimo, kaltinimų pateikimo bei įkalinimo standartai.