Pasaulyje

2016.09.27 14:57

Afganistane per Talibano ataką žuvo mažiausiai 12 karių

BNS 2016.09.27 14:57

Mažiausiai 12 afganų karių žuvo, kai Talibano grupuotės kovotojai atakavo jų kontrolės postą šiaurinėje Kundūzo provincijoje, pranešė vienas afganų pareigūnas.

Provincijos gubernatoriaus atstovas Mahmoodas Danishas antradienį sakė, kad kontrolės poste incidento metu buvo 15 karių, o du iš jų turėjo ryšių su sukilėliais ir sudarė sąlygas įvykdyti ataką.

Jis nurodė, kad ataka įvyko Kundūzo priemiestyje pirmadienį po vidurnakčio. Jis sakė, kad du kariai prisijungė prie sukilėlių ir kartu su jais puolė savo kolegas.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas savo pranešime prisiėmė atsakomybę už ataką. Pasak jo, Talibano kovotojai užgrobė kontrolės punktą, nužudė visus karius ir pasiėmė jų ginklus ir šaudmenis.

„Kundūzo Zachil Chomano rajone nužudę 12 miegančių kolegų, tie du kariai pabėgo, – sakė vietos policijos aukšto rango vadas Azizas Kamawalas. – Pradėjome incidento tyrimą.“

Provincijos gubernatoriaus atstovas Mahmoodas Danishas nurodė didesnį aukų skaičių – 13 – ir sakė, kad kariai išdavikai parengė sąlygas Talibanui šturmuoti jų patikrinimo postą ir nužudyti karius.

„Policija pradėjo išdavusių karių paieškos operaciją“, – sakė jis.

„Saviškių“ atakos šalyje vargino ir afganų, ir tarptautines pajėgas, pakirsdamos dvasią ir pasėdamos nepasitikėjimą saugumo pajėgų gretose.

Ataka Kundūze buvo įvykdyta tokiu metu, kai afganų pajėgos patiria rekordinius nuostolius kovodamos su Talibanu be visapusiškos NATO pajėgų, kurios savo kovinę misiją šalyje baigė 2014 metų pabaigoje, paramos.

Pareigūnai apskaičiavo, kad 2015 metais buvo nužudyta maždaug 5 tūkst. afganų policininkų ir karių, o dar 15 tūkst. buvo sužeisti.

NATO, kuris dabar padeda parengti afganų pajėgas ir joms patarinėja, perspėjo, kad šiemet šie skaičiai tikriausiai bus didesni.

Pastaraisiais mėnesiais Talibanas visoje šalyje suintensyvino išpuolius prieš Afganistano saugumo pajėgas.